بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

برگرداندن عکس پاک شده در شیائومی از طریق گوشی و کامپیوتر (لطفا تماس نگیرید)

برگرداندن عکس های حذف شده گوشی شیائومی

لطفا تماس نگیرید ، این محتوا جنبه آموزشی دارد و خدمات انجام نمی شود لطفا جهت ارائه خدمات تماس نگیرید.

اگر به طور تصادفی عکس های گوشی شیائومی خود را حذف کردید، نگران نباشید. بازیابی تصاویر با گوشی نسبت به بازیابی با کامپیوتر محدودیت هایی دارد اما در گزینه های ساده امکان پذیر است. علاوه بر این، اگر از فضای ذخیره‌سازی ابری مانند Mi Cloud یا Google با فعال‌سازی همگام‌سازی استفاده می‌کنید، بازیابی آن فایل‌های از دست رفته بسیار آسان می‌شود.


چگونه عکس های پاک شده شیائومی را از طریق گوشی بازیابی کنیم

راحت ترین گزینه این است که فایل های حذف شده را از طریق تلفن خود با استفاده از برنامه های اندروید بازیابی کنید، زیرا رایانه همیشه در دسترس نیست. در گوگل پلی می توانید ابزارهای خوب زیادی برای یافتن و بازیابی عکس های از دست رفته پیدا کنید.


1. بازیابی عکس با برنامه DiskDigger

DiskDigger یکی از معروف ترین برنامه ها است و به دلیل سهولت استفاده و مجموعه ای از ویژگی های حداقل اما ضروری شناخته شده است. DiskDigger از طریق حافظه داخلی و خارجی شما نگاه می کند و به دنبال داده های از دست رفته می گردد.

اما توجه داشته باشید که بدون حقوق ریشه (root)، بدون روت گوشی عملکرد برنامه به طور قابل توجهی کاهش می یابد. فقط یک اسکن جزئی انجام خواهد شد که در طی آن مواد از حافظه پنهان یا تصاویر کوچک بازیابی می شوند.

اگر نیاز به بررسی کامل حافظه گوشی و بازگرداندن عکس‌های گمشده دارید – حقوق ریشه را فعال کنید. برای بازیابی انواع دیگر اطلاعات (اسناد، فیلم ها) از اپلیکیشن DiskDigger Pro استفاده کنید.

بنابراین، برای شروع، برنامه را به روش استاندارد دانلود و نصب کنید. سپس آن را باز کنید و مستقیماً به صفحه اصلی بروید. روی دکمه بزرگ «شروع جستجوی ساده تصویر» کلیک کنید.

برنامه برای دسترسی به حافظه از ما اجازه می خواهد. ما آن را می دهیم. جستجو برای عکس ها شروع می شود و به طور متوسط ​​یک دقیقه طول می کشد. پس از اینکه لیستی از عکس های پیدا شده روی صفحه نمایش داده می شود.

حالا چک باکس ها را علامت بزنید تا مواد مورد نظرتان را برگردانید. و روی دکمه بزرگ “بازیابی” کلیک کنید. در پنجره بعدی، محل ذخیره را انتخاب کنید. این می تواند ذخیره سازی ابری یا یک پوشه معمولی باشد.


2. برنامه RecovMy

یک برنامه مشابه که استفاده از رابط کاربری آن بصری است. فقط اسکن سطحی بدون حقوق ریشه انجام می شود.

این برنامه فقط برای عکس هایی که اخیراً حذف شده اند، خوب است.

ما می توانیم برنامه را از گوگل پلی به صورت رایگان دانلود کنیم. پس از نصب موفق، ابزار را باز می کنیم و به حافظه گوشی دسترسی می دهیم. در مرحله بعد، روی «شروع اسکن عکس» ضربه می زنیم تا فرآیند شروع شود.

پس از چند ثانیه، تقریباً تمام عکس های حذف شده نمایش داده می شوند. آنها را مرور کنید و کادرهای مورد نظر خود را علامت بزنید. پس از انتخاب، روی نماد آبی صفحه در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.


3. استفاده از تصاویر کوچک گالری اندروید

تصاویر گرفته شده همیشه در پوشه DCIM ذخیره می شوند. این عکس ها در اندازه کامل هستند اما از طریق گالری بدون امکان بازیابی حذف می شوند. یک پوشه دوم به نام .thumbnails وجود دارد. این جایی است که تصاویر کوچک حتی از مواد ناپدید شده ذخیره می شود.

برای بازیابی عکس های پاک شده از گوشی شیائومی باید به این آرشیو مخفی نفوذ کنیم. این روش تا حد امکان ساده است:

به هر فایل منیجر نصب شده روی دستگاه خود بروید. کاملاً مناسب برنامه ساده و سریع ES Explorer (حذف شده از Google Play، از جایگزینی برای Root Explorer استفاده کنید).

در گوشه سمت چپ بالا، منو را باز کنید، جایی که روی “تنظیمات” ضربه بزنید. در مرحله بعد، به تب “تنظیمات نمایش” نیاز خواهیم داشت. باید نوار لغزنده را به سمت «روشن» در مقابل گزینه «نمایش فایل‌های مخفی» ببرید.

به ریشه گوشی هوشمند برمی گردیم و تمام پوشه هایی که با آبی کم رنگ مشخص شده اند را بررسی می کنیم. در میان آنها باید آرشیو “.thumbnails” مورد نیاز ما باشد. آن را باز می کنیم و ریز عکس ها را می بینیم. البته، وضوح عکس ممکن است آسیب ببیند، اما اکنون می توانید دوباره آن را ذخیره کنید.

اگر مراحل بالا کمک نکرد – روش های پیشرفته تری را با استفاده از رایانه امتحان کنید.


بازیابی عکس از طریق کامپیوتر

اگر دسترسی کامپیوتر دارید ابزارهای زیر کاملاً مناسب شما خواهند بود.


1. برنامه Hetman Partition Recovery

ابزاری حرفه ای برای بازیابی سریع و راحت هر عکس. برنامه رسمی هزینه دارد، اما عملکرد آن ارزش آن را دارد. تصاویر در وضوح و فرمت اصلی خود، اعم از JPEG، PSD، یا PNG بازگردانده می شوند.

بازه زمانی اسکن گسترده است، که در مورد برنامه های رایگان (غیر روت) در اندروید صدق نمی کند.

  1. برنامه را باز کنید و وارد شوید، قبل از آن آنتی ویروس را غیرفعال کنید (کومودو و مالور بایت فحش نمی دهند). فراموش نکنید که گوشی هوشمند خود را از طریق USB وصل کنید!
  2. Hetman تمام هارد دیسک ها و حافظه خارجی متصل شده را روی صفحه نمایش می دهد. روی نماد گوشی هوشمند کلیک کنید و تجزیه و تحلیل کامل را انتخاب کنید.
  3. روند جستجو آغاز می شود، که طی آن مواد یافت شده ظاهر می شوند. هنگامی که اسکن کامل شد، تصاویر مورد نظر خود را بررسی کنید و روی «بازیابی» کلیک کنید. انجام شده.

2. برنامه Asoftech Data Recovery

یک برنامه مشابه با رابط  کاربری پیچیده تر. شما می توانید ابزار را از وب سایت رسمی دانلود کنید.  قبل از شروع روش، باید کارت حافظه را از تلفن خارج کنید.

سپس کابل را گرفته و دستگاه را طبق معمول به کامپیوتر وصل می کنیم. در پنجره ابزار، در زیر تب “Drive” نام تلفن را انتخاب کنید. روی «بعدی» کلیک کنید. هنگامی که جستجو به پایان رسید، تصاویر را با “بازیابی” – “بله” بازیابی کنید.

یک برنامه مشابه مرتبط پیچیده تری دارد. شما می توانید ابزاری را از وب سایت رسمی دانلود کنید. این یک نسخه آزمایشی برای تشخیص عکس های بعدی کافی است! قبل از شروع روش، باید کارت حافظه را از تلفن خارج کنید. یک حالت ناخوشایند اما واجب است.

سپس کابل را می گیریم و دستگاه را طبق معمول به کامپیوتر وصل می کنیم. در پنجره ابزار، در زیر تب “Drive” نام تلفن را انتخاب کنید. روی «بعدی» کلیک کنید. زمانی که جستجو به پایان رسید، تصاویر را با “بازیابی” – “بله” بازیابی کنید.


ریکاوری اسکرین شات حذف شده شیائومی

برنامه گالری را در گوشی شیائومی خود باز کنید.

روی تب “Albums” ضربه بزنید و به دنبال آلبوم “Trash” بگردید.

در آلبوم سطل زباله، باید هر اسکرین شات اخیراً حذف شده را ببینید. روی اسکرین شات هایی که می خواهید بازیابی کنید ضربه بزنید و “بازیابی” را انتخاب کنید تا آنها را به گالری اصلی خود بازیابی کنید.

اگر اسکرین شات ها در سطل زباله نیستند، می توانید از ابزار بازیابی اطلاعات مانند iMyFone D-Back یا Wondershare Dr.Fone استفاده کنید. این ابزارها می توانند حافظه داخلی و کارت SD گوشی شما را اسکن کنند تا اسکرین شات های حذف شده را بازیابی کنند.

 

برای استفاده از این ابزارها:

  • نرم افزار بازیابی اطلاعات را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.
  • گوشی شیائومی خود را به کامپیوتر وصل کنید و اشکال زدایی USB را فعال کنید.
  • در نرم افزار “Recover Photos/Videos” را انتخاب کنید و گوشی خود را برای اسکرین شات های پاک شده اسکن کنید.
  • اسکرین شات های قابل بازیابی را پیش نمایش کنید و مواردی را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید.
author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید