بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

نحوه ایجاد یک آلبوم مخفی در شیائومی

ایجاد آلبوم مخفی تصاویر در گوشی شیائومی

در عصر دیجیتال امروز، حفاظت از داده های شخصی بسیار مهم شده است. با توجه به اینکه ابزارها نقش مهمی در زندگی ما دارند، محافظت از اطلاعات خود در برابر چشمان کنجکاو، کلاهبرداران و افراد کنجکاو ضروری است. با درک این موضوع، سازندگان ابزارها حریم خصوصی کاربران را در اولویت قرار می دهند. به عنوان مثال، شیائومی یک ویژگی آلبوم مخفی را از طریق MIUI در گوشی های هوشمند خود ارائه می دهد. این فضای ذخیره‌سازی رمزگذاری شده به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و دایرکتوری‌ها را پنهان کنند و اطمینان حاصل شود که فقط مالک می‌تواند به اطلاعات دسترسی داشته باشد.


نحوه مخفی کردن عکس ها در MIUI

ویژگی های داخلی شیائومی برای ایجاد آلبوم های نامرئی و پنهان کردن عکس های شخصی کافی است. تمام عملکردها در گالری سهام MIUI موجود است.


اضافه کردن تصاویر به یک آلبوم مخفی

  • برنامه گالری را باز کنید و به برگه «عکس‌ها» دسترسی پیدا کنید.
  • عکس(های) مورد نظر را طولانی فشار دهید. برای انتخاب های متعدد، هر عکس را با یک تیک آبی علامت بزنید.
  • یک پانل پایین با گزینه های اضافی ظاهر می شود. روی دکمه “Into Album” ضربه بزنید.
  • گزینه «آلبوم خصوصی» را انتخاب کنید. اگر همگام سازی داده های ابری غیرفعال باشد، اعلانی دریافت خواهید کرد.
  • اگر قصد ندارید عکس‌ها را در فضای ابری آپلود کنید، می‌توانید درخواست را لغو کنید و داده‌ها به حافظه پنهان اضافه می‌شوند.

قبل از افزودن عکس‌ها به آلبوم مخفی، اطمینان حاصل کنید که فردی که فایل‌ها را اضافه می‌کند رمز عبور، کد پین یا کلید مخفی مرتبط با صفحه قفل گوشی هوشمند خود را می‌داند. بدون این اطلاعات، دسترسی به آلبوم مخفی MIUI غیرممکن خواهد بود و بازیابی فایل های مخفی بسیار چالش برانگیز خواهد بود.


حذف پوشه ها از قابلیت مشاهده

همچنین فهرست‌هایی با تصاویری که در حال حاضر از قابلیت مشاهده حذف نشده‌اند، از قبل ایجاد می‌شوند.

به تب Albums بروید. برای انتخاب یک یا چند مورد فشار طولانی دهید. در منوی ظاهر شده، گزینه “Hide” را انتخاب کنید. سیستم به شما هشدار می دهد که پنهان سازی در حال انجام است و جایی که امکان یافتن داده های پنهان وجود دارد.


چگونه یک آلبوم مخفی را در گالری پیدا کنیم؟

پس از تمام این مراحل، عکس‌ها و فیلم‌های علامت‌گذاری‌شده به قسمت حفاظت‌شده‌ای از حافظه دستگاه ارسال می‌شوند. داده های این منطقه برای کاوشگرها و مدیران فایل قابل مشاهده نیست. هنگام اتصال تلفن به رایانه شخصی نمی توان از آن استفاده کرد.

در این راستا، کاربران تعجب می کنند که آلبوم شخصی را در گالری شیائومی کجا پیدا کنند. در برنامه “گالری” واقع شده است. برای دسترسی به آن به موارد زیر نیاز دارید:

  • گالری را باز کنید و به بخش “آلبوم ها” بروید.
  • باید روی فضا ضربه بزنید و بدون رها کردن انگشتتان آن را به سمت پایین حرکت دهید.
  • یک اعلان ظاهر می شود که می گوید فضای ذخیره سازی محافظت شده روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود.
  • مرحله بعدی وارد کردن الگوی قفل یا کد پین خواهد بود.

کار با داده ها در این صندوق مانند همیشه است. عکس ها را می توان ویرایش، حذف، ارسال کرد و اطلاعات اضافی آنها را دریافت کرد.


فایل های مخفی را به دامنه عمومی بازگردانید

برای باز کردن قفل آلبوم مخفی در شیائومی، باید به تنظیمات گالری بروید. می توانید آنها را در گوشه سمت راست بالا پیدا کنید. شما باید روی نقطه سه گانه کلیک کنید و “تنظیمات” را در منوی باز انتخاب کنید.

در تنظیمات، آیتم «آلبوم‌های پنهان» را با همین نام خواهید دید. وقتی به آن می روید، تمام پوشه هایی را که به منطقه محافظت شده منتقل شده اند، مشاهده خواهید کرد. برای بازگرداندن آلبوم به گالری عمومی، باید روی «Unhide» در مقابل پوشه مورد علاقه کلیک کنید. سیستم به شما اطلاع می دهد که پس از حذف دایرکتوری از منطقه حفاظت شده، دوباره در لیست همه دایرکتوری ها در تب مربوطه در گالری ظاهر می شود.

برای استخراج یک فایل یک به یک، با کلیک روی آن فایل را در حالت نمایش باز می کنید. سپس باید روی دکمه “Move” کلیک کنید و پوشه ای را که بازیابی در آن انجام می شود انتخاب کنید. شما همچنین می توانید داده ها را با چند انتخاب پس از چندین انتخاب استخراج کنید. به گزینه “Move” بروید و دایرکتوری مورد نظر برای استخراج را انتخاب کنید.

پس از تمام اقداماتی که در بالا توضیح داده شد، عکس‌ها دوباره برای مشاهده و تعامل از صفحه تلفن و هنگام اتصال به رایانه شخصی در دسترس خواهند بود.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید