بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل در شیائومی

حل مشکل نمایش ندادن نوتیفیکیشن در صفحه نمایش قفل شده گوشی موبایل

مشکل عدم نمایش متن پیام بر روی صفحه قفل در دستگاه های شیائومی مشکل رایجی است که کاربران با آن مواجه هستند. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد، از جمله اشکالات نرم افزاری، تنظیمات نادرست یا حتی محدودیت های سخت افزاری.


اشکالات نرم افزاری

یکی از دلایل احتمالی این مشکل، مشکل نرم افزاری است. به عنوان مثال، یکی از کاربران در انجمن انجمن Xiaomi.eu گزارش داد که پس از به‌روزرسانی به MIUI نسخه بالاتر، با مشکل قفل شدن تلفن خود به دلیل تلاش‌های زیاد برای باز کردن قفل در فضای دوم مواجه شدند.

این مشکل توسط تیم پشتیبانی حل نشد و نشان می‌دهد که ممکن است یک اشکال در نرم‌افزار باشد. به طور مشابه، کاربر دیگری در Reddit از ظاهر شدن نماد چرخ فلک تصویر زمینه در صفحه قفل آنها شکایت کرد که به نظر آنها آزاردهنده بود و می خواستند آن را حذف کنند. این نوع اشکالات نرم افزاری می توانند بر عملکرد صفحه قفل از جمله نمایش متن پیام تأثیر بگذارند.

بعضی وقت ها یک بروزرسانی نرم افزاری MIUI می تواند مشکل را حل کند:

نرم افزار قدیمی می تواند باگ ایجاد کند. به تنظیمات > سیستم > به روز رسانی سیستم بروید و به روز رسانی های موجود را بررسی کنید.

اما اگر با آپدیت MIUI این مشکل را پیدا کردید می تواند از تکنیک بازگرداندن نسخه MIUI استفاده کنید.


تنظیمات نادرست

تنظیمات نادرست همچنین می تواند باعث بروز مشکلاتی در نمایش متن پیام در صفحه قفل شود. به عنوان مثال، اگر مجوز اعلان خاموش باشد، می تواند از نمایش پیام ها در صفحه قفل جلوگیری کند.

کاربران باید اطمینان حاصل کنند که مجوزهای لازم را به برنامه های پیام رسانی خود برای نمایش اعلان ها در صفحه قفل داده اند.


بررسی تنظیمات نوتیفیکیشن

به تنظیمات و سپس به اعلان ها بروید. برنامه پیام‌رسانی خود را پیدا کنید و مطمئن شوید که اعلان‌ها فعال هستند. روی برنامه ضربه بزنید و مطمئن شوید که “نمایش در صفحه قفل” فعال است.


بررسی تنظیمات قفل صفحه نمایش

به تنظیمات > صفحه قفل بروید.

به دنبال گزینه‌هایی مانند «اعلان‌ها در صفحه قفل» یا «محتوای صفحه قفل» باشید.

مطمئن شوید که این گزینه‌ها برای نمایش پیش‌نمایش پیام‌ها فعال هستند.


محدودیت های سخت افزاری

در برخی موارد، محدودیت‌های سخت‌افزاری نیز می‌تواند بر عملکرد صفحه قفل تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، Redmi Watch 3 Active به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری، قابلیت نمایش صفحه قفل را ندارد این بدان معناست که کاربران این دستگاه نمی توانند متن پیام را در صفحه قفل مشاهده کنند.


راه حل ها

برای حل مشکل عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل، کاربران می توانند چندین راه حل را امتحان کنند. یکی از روش ها راه اندازی مجدد گوشی در حالت ایمن برای غیرفعال کردن موقت برنامه های صفحه قفل شخص ثالث است.

روش دیگر این است که صفحه قفل را با وارد کردن تعداد زیادی کاراکتر در رابط شماره‌گیر و سپس چسباندن مکرر آنها تا زمانی که صفحه قفل از کار بیفتد، خراب کنید.

این به کاربران اجازه می دهد بدون از دست دادن اطلاعات به گوشی خود دسترسی داشته باشند. اگر همه موارد دیگر ناموفق بود، ممکن است انجام بازنشانی کارخانه ای ضروری باشد

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید