بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

چگونه نسخه MIUI را در گوشی موبایل ردمی شیائومی کاهش دهیم

کاهش نسخه miui در گوشی های redmi

بهترین راه‌حل های ممکن برای کاهش نسخه MIUI برگشتن به تنظیمات کارخانه، روش پشتیبان گیری و بازیابی یا استفاده از برنامه‌های شخص ثالث می‌باشد. اگر از کاربران موبایل شیائومی ردمی هستید که به سبک یا فرمت خاصی عادت کرده اید، به روز رسانی نسخه MIUI ممکن است گیج کننده یا درهم به نظر برسد. در چنین مواردی، کاهش به نسخه قبلی می تواند راه حل مناسبی باشد.

همچنین در صورت بروز مشکلات جدید پس از به‌روزرسانی، می‌تواند ضروری باشد. در این مقاله، روش‌های مختلفی را برای کاهش نسخه‌های MIUI بررسی می‌کنیم و نکاتی را در مورد چگونگی انجام این کار ایمن و مؤثر ارائه می‌کنیم.


چرا نسخه MIUI گوشی را کاهش دهیم؟

گاهی اوقات افراد حتی از نظر نسخه MIUI به سبک یا قالب خاصی عادت می کنند، ویژگی های جدید ارائه شده با به روز رسانی ممکن است کمی گیج کننده یا درهم به نظر برسند، بنابراین برای رفع چنین مشکلاتی، برخی از کاربران موبایل شیائومی ردمی نسخه قبلی را در MIUI ترجیح می دهند و قادر به پذیرش تغییرات جدید نیست.

اگر اخیراً نسخه MIUI را به‌روزرسانی کرده‌اید و اکنون با MIUI به‌روزرسانی‌شده با مشکلاتی مواجه هستید، در اینجا ما برای شما هستیم. ما یک راهنمای کامل گام به گام برای کاهش MIUI در تلفن های همراه Redmi به اشتراک می گذاریم. این راهنمای بازگرداندن MIUI بر روی تمام گوشی‌های شیائومی ردمی بدون توجه به اینکه ردمی نوت 10، ردمی نوت 9، ردمی نوت 8، ردمی 9، ردمی 8 و غیره باشند، کار می‌کند.

دلیل کاهش نسخه MIUI نیز می تواند به دلیل تولد مشکلات جدید باشد، مشکلاتی مانند تاخیر در گوشی Redmi شما، از دست دادن باتری، پاسخ آهسته، گرم شدن و غیره ممکن است برانگیخته شود. بنابراین کاربر موبایل Redmi ممکن است بخواهد دوباره به نسخه قبلی سوئیچ کند.


همه راه های ممکن برای کاهش ورژن MIUI در گوشی‌های ردمی

چند سال پیش این مفهوم به نام ARB (ضد بازگشت) نقش مهمی ایفا می کرد زیرا این ویژگی کاربر را به دانگرید از آخرین نسخه محدود می‌کند، اما کاربران Redmi می توانند تا نسخه MIUI 10 و نه فراتر از آن دانگرید کنند. مواردی که ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدید در موبایل Redmi شما شود و استفاده از آن را ناراحت کند.


1. ریست به تنظیمات کارخانه (FACTORY RESET)

برای ثبت نام این قابلیت به تنظیمات گوشی Redmi خود بروید سپس به گزینه فکتوری ریست بروید، از آنجا می توانید کل سیستم موبایل Redmi خود را ریست کنید، اما اطلاعات کامل گوشی شما را نیز پاک می کند، بنابراین مطمئن شوید که یکی باید تمام داده‌ها مانند حساب‌ها، مخاطبین، عکس‌ها و ویدیوها، برنامه‌ها، نسخه‌های پشتیبان و موارد دیگر را در رایانه یا هر دستگاه دیگری کپی کنید تا بتوانید بعداً آن را بازیابی کنید.


2. استفاده از برنامه‌های شخص ثالث

اگر کاربر عادت داشته باشد یا با هر گونه تنظیمات خاصی در نسخه قبلی MIUI محدود شده باشد، کاربر می تواند برنامه هایی مانند MIU 10 pixel را نصب کند اما این برنامه ها فقط برای بازیابی نوع نماد نسخه MIUI 10 هستند تا برای Redmi راحت شود. کاربران با این روش می توانند بدون تغییر طرز فکر خود در سطح راحتی خود به نسخه جدید دسترسی داشته باشند.


3. روش پشتیبان گیری و بازیابی

برای اجرای این روش کاربر باید به تنظیمات گوشی خود برود، حالا روی about phone کلیک کنید سپس گزینه پشتیبان گیری و بازیابی را انتخاب کنید، پس از آن خواهید دید که می توانید از طریق کامپیوتر یا هر دستگاه موبایل دیگری از گوشی خود بک آپ بگیرید.

دستگاه مورد نظر را مطابق با متقاعد کردن خود انتخاب کنید و سپس به وب سایت رسمی شیائومی بروید شماره مدل خود را وارد کنید و سپس کاربر می تواند نسخه MIUI را مطابق با آن تغییر دهد و همچنین مطمئن شوید که گزینه بازیابی خودکار را در همان صفحه برای سریع فعال کرده اید. درگیر شدن برای جلوگیری از نصب دستی و تاخیر.

روش های ذکر شده در بالا قطعاً به کاربر کمک می کند تا نسخه MIUI را بسته به سلیقه و ترجیح خود دانگرید کند، اما در هنگام دانگرید نسخه MIUI در تلفن خود باید به برخی موارد نیز توجه کرد، یعنی همیشه مطمئن شوید که تمام دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.

مراحلی را که در سایت رسمی شیائومی قبل از دانگرید کردن گوشی شما وجود دارد، فراموش نکنید که ویژگی‌هایی را که باید طی کنید و در عین حال پایین می‌آیند مرور کنید، زیرا از نظر ویژگی‌ها و فناوری جدید نیز گوشی شما را عقب می‌اندازد، از موارد غیر رسمی پیروی نکنید. وب سایت برای اهداف مهمی که اطلاعات داده های مطمئنی را ارائه نمی دهند، مطمئن شوید که دستگاه خود را از آنتی ویروس و دستگاه قابل اطمینان کاملاً ایمن وصل کرده اید زیرا ممکن است دستگاه کاربر در صورت وجود تحت تأثیر هر نوع ویروسی قرار گیرد.

اگر تمام اقدامات احتیاطی ذکر شده در بالا رعایت نشود، ممکن است تعداد مشکلات را افزایش دهند، بنابراین در صورتی که هیچ مشکلی برای کاربر پیش نیاید، باید به نزدیکترین فروشگاه مراقبت از مشتریان تأیید شده شیائومی مراجعه کنید زیرا آنها خدمات کاملاً ایمن و تأیید شده را ارائه می دهند. ضمانت کامل، هرگز به فروشگاه های محلی مراجعه نکنید، زیرا ممکن است گوشی شما را تعویض یا از بین ببرند و آن را از شما مطالبه کنند.

امیدوارم که تمام روش‌های فوق قطعاً به کاربر کمک کند تا به سطح راحتی خود پایبند باشد و این دانش به نتیجه شما کمک کند.

 

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید