بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

افزایش سرعت شارژ گوشی شیائومی با ویژگی HyperOS

افزایش سرعت شارژ گوشی شیائومی با ویژگی HyperOS

فرآیند شارژ فوق سریع که به عنوان HyperCharge شناخته می شود به طور پیش فرض در HyperOS فعال نمی شود. در این آموزش به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید گوشی هوشمند شیائومی خود را با حداکثر سرعت شارژ کنید.


برای فعال کردن حداکثر شارژ سریع در گوشی هوشمند شیائومی:

  • به تنظیمات و سپس باتری بروید.
  • در منوی فرعی باتری، روی ویژگی های اضافی ضربه بزنید.
  • (افزایش سرعت شارژ) Boost charging speed را انتخاب کنید.
  • دکمه لغزنده سرعت شارژ Boost را فعال کنید.

منطقی است که تنها در صورتی می توانید از شارژ سریع 120 واتی شیائومی بهره مند شوید که گوشی هوشمند شیائومی شما سازگار باشد. برای رسیدن به 120 وات وعده داده شده توسط شیائومی، باید از شارژر و کابل رسمی نیز استفاده کنید. با شارژر USB-C شخص ثالث کار نخواهد کرد. همچنین می توانید برای حفظ باتری خود این گزینه را غیرفعال کنید، به همین دلیل است که شیائومی این ویژگی را اجرا کرده است.

در تنظیمات ابزار باتری، سازنده بیان می‌کند که “این عملکرد ضمن اطمینان از ایمنی دستگاه شما، سرعت شارژ را در اولویت قرار می‌دهد. هرچه باتری ضعیف‌تر باشد، سریع‌تر شارژ می‌شود. این ویژگی ممکن است باعث گرم شدن دستگاه شما شود.”

در شرایط عادی، مگر اینکه گوشی هوشمند خود را در نور مستقیم خورشید در دمای 40 درجه سانتیگراد برای شارژ قرار دهید، خطر زیادی را تهدید نمی کنید. هر اتفاقی که بیفتد، 120 وات یا نه، گوشی هوشمند شیائومی شما می تواند به طور خودکار “قدرت” مورد نیاز خود را از شارژر شما تنظیم کند. این به صورت پویا انجام می شود و مهمتر از همه، تلفن هوشمند شما در طول چرخه شارژ 120 وات مصرف نمی کند.

با نزدیک شدن به 100 درصد باتری، سرعت شارژ کاهش می یابد. هنگامی که علامت 80٪ یا حتی 90٪ گذشت، گوشی هوشمند به حالت شارژ قطره ای تغییر می کند. احتمالاً به همین دلیل است که شما نیز هشداری دریافت می‌کنید تا از فعال بودن شارژ 120 واتی و افزایش سرعت شارژ مطلع شوید.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید