بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

ژست لمسی مخفی HyperOS را در گوشی هوشمند شیائومی خود فعال کنید

قابلیت hyperos شیائومی

با HyperOS، می‌توانید میانبرهایی را با یک حرکت مخفی به نام Back Tap در گوشی هوشمند شیائومی خود ایجاد کنید. با ضربه زدن به پشت گوشی هوشمند شیائومی خود، می توانید دوربین را راه اندازی کنید یا در یک لحظه به حالت بی صدا بروید.

در این آموزش، nextpit به شما نشان می دهد که چگونه این ویژگی HyperOS را فعال کنید.  این ویژگی در HyperOS (بررسی) و همچنین MIUI 14 (بررسی) موجود است.

این یک حرکت ضربه ای در پشت گوشی هوشمند شیائومی شما است که می توانید به چندین نوع میانبر اختصاص دهید.

گوشی هوشمند شیائومی شما می‌تواند دو نوع این ژست را تشخیص دهد: یک ضربه دوبار و یک ضربه سه‌گانه. این میانبر Back tap حتی اگر گوشی هوشمند شما قفل یا در حالت آماده به کار باشد، کار می کند.

برای فعال کردن عملکرد HyperOS Back Tap در گوشی هوشمند شیائومی خود:

  • به تنظیمات بروید.
  • به تنظیمات اضافی بروید.
  • به میانبرهای اشاره‌ای بروید.
  • به پایین اسکرول کنید و روی برگشت ضربه بزنید.
  • دوبار پشت ضربه یا سه ضربه برگشت را انتخاب کنید.
  • عملی را که می‌خواهید با ژست مرتبط کنید انتخاب کنید.

از میان هفت میانبر برای اختصاص دادن به هر یک از دو حرکت ضربه‌ای برگشتی انتخاب کنید:

میانبرها میانبر ضربه بزنید
میانبر 1 سایه اعلان
میانبر 2 دستیار گوگل
میانبر 3 راه اندازی دوربین
میانبر 4 ماشین حساب
میانبر 5 حالت بی صدا
میانبر 6 گزارش های مربوط به مشکل را دریافت کنید
میانبر 7 حالت talkback یا بازگفتار شیائومی

شما باید با ضربه زدن روی نیمه بالایی پشت گوشی هوشمند، درست زیر ماژول دوربین، بسیار دقیق باشید. من وقتی بیشتر به پایین ضربه زدم، مجبور شدم چند بار دیگر این عمل را انجام دهم تا کار کند.

این میانبرها بسیار کاربردی هستند. راه اندازی دوربین کمی اضافی است زیرا می توانید با دو بار فشار دادن دکمه صدا این کار را انجام دهید. Ditto for Google Assistant، که با فشار طولانی دکمه پاور قابل فراخوانی است.

از نظر دسترسی، فعال کردن حالت TalkBack از طریق Back Tap ایده عالی به نظر می رسد. به عنوان یادآوری، این حالت دسترس‌پذیری اندروید، حرکت در رابط تلفن هوشمند خود را با استفاده از نظرات صوتی و بازخورد لمسی برای افراد کم بینا آسان‌تر می‌کند. بنابراین، امکان فعال کردن آن در HyperOS با یک حرکت ساده Back Tap ایده بسیار خوبی از سوی شیائومی است.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید