بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

نحوه باز کردن قفل گوشی شیائومی در صورت فراموشی رمز عبور (لطفا تماس نگیرید)

باز كردن قفل گوشي شیائومی با کد

لطفا تماس نگیرید ، این محتوا جنبه آموزشی دارد و خدمات باز کردن قفل توسط تیم می مالز انجام نمی شود لطفا جهت ارائه خدمات تماس نگیرید.

برای محافظت از داده‌های شخصی، تعداد کمی از کاربران ویژگی‌های امنیتی مانند اسکنر اثر انگشت، تشخیص چهره Face ID، نمادهای گرافیکی یا رمزهای عبور استاندارد حروف و اعداد را قرار می‌دهند. و با این نوع است که مشکلات همیشه رخ می دهد. فراموش کردن یک رمز عبور، به خصوص یک رمز عبور بسیار آسان است.

خوشبختانه امکان بازگرداندن دسترسی به گوشی هوشمند با حفظ کامل تمامی تنظیمات و مواد وجود دارد. بیایید همه روش های موجود را درباره باز کردن قفل گوشی شیائومی بدون رمز عبور را مورد بحث قرار دهیم.


5 روش کاربردی برای حل فراموشی رمز گوشی شیائومی

اگر رمز عبور کلید گرافیکی یا پین کد خود گوشی شیائومی را فراموش کرده اید، تنها روش حذف تمام داده ها خواهد بود. اما در اینجا نکته مهم دسترسی به اکانت Mi یا Google متصل خواهد بود.


1. بازیابی رمز عبور از حساب Google

متأسفانه، روش استاندارد بازیابی رمز عبور فراموش شده در اینجا مناسب نیست زیرا یک پیامک با تأیید دقیقاً به تلفن قفل شده می آید. و حتی اگر برای مدت طولانی بدون وارد کردن رمز عبور وارد رایانه شخصی خود شده اید، باید رمز عبور قدیمی خود را وارد کنید، یعنی رمز عبور فراموش شده خود را، زمانی که می خواهید آن را در “امنیت و ورود” تغییر دهید.

اما یک روش وجود دارد. گوگل همچنان وضعیتی را پیش‌بینی کرده بود که هر دو رمز عبور فراموش می‌شوند و شماره تلفن غیرفعال است. برای انجام این کار، به دستورالعمل بازیابی دسترسی به حساب Google بروید.

و تا حد امکان دقیق به چند سوال مطرح شده پاسخ دهید. به عنوان مثال رمز عبوری را که به خاطر می آورید و غیره وارد کنید. همچنین باید آدرس ایمیل را وارد کنید که به آن ایمیلی مبنی بر اینکه شما مالک دقیق حساب هستید دریافت می کنید و مجاز به تغییر آن هستید.


2. استفاده از اکانت Mi-Restore برای بازکردن قفل گوشی شیائومی

این روش کمی ساده تر است، اما گزینه های بازیابی کمتری وجود دارد. تنها راه این است که از طریق شماره تلفن یا ایمیلی که به حساب مرتبط است، بازیابی کنید.

 • برای باز کردن قفل دستگاه خود به وب سایت رسمی id.mi.com بروید.
 • ما روی “رمز عبور را فراموش کرده ام” از حساب شما کلیک می کنیم.
 • اکنون بازنشانی رمز عبور را تأیید کرده و ایمیل یا شماره مرتبط را وارد کنید.
 • در مورد ما، آدرس ایمیل را وارد کنید، روی “ارسال” کلیک کنید و کپچا را به درستی وارد کنید.
 • حالا نامه ای را که به همراه کد ارائه شده است باز کنید، آن را در یک فیلد مخصوص وارد کنید و روی «submit» کلیک کنید. سپس به پنجره ای می روید که باید رمز عبور جدید ایجاد کنید.

اگر نامه نیامده است، هرزنامه یا صندوق ورودی خود را به دقت بررسی کنید و اگر در آنجا نیست و بیش از 5 دقیقه گذشته است، درخواست ارسال پیام را تکرار کنید.

شما باید به ایمیل در رایانه خود دسترسی داشته باشید. اگر فقط روی تلفن است و رایانه شخصی در دسترس نیست یا داده های آن را به خاطر نمی آورید، هیچ چیز کار نخواهد کرد.

اگر نمی توانید کد امنیتی را به ایمیل یا تلفن هوشمند خود دریافت کنید، باید با سرویس پشتیبانی رسمی شیائومی تماس بگیرید (آدرس ایمیل تقریباً پشتیبانی می شود). فقط به زبان انگلیسی نامه بنویسید. می توانید از مترجم آنلاین استفاده کنید.

روش فوق دسترسی به خود گوشی را بازیابی نمی کند. فقط رمز عبور Mi-account را بازنشانی می کند. برای بازگرداندن دسترسی به شیائومی، باید برای پشتیبانی بنویسید، بنابراین داده ها حذف نمی شوند. اگر داده مهمی وجود ندارد – تمام تنظیمات را از طریق بازیابی بازنشانی کنید. همچنین آماده باشید تا رمز عبور را از حساب Mi-اکانت در اولین روشن کردن وارد کنید. به همین دلیل است که ما رمز عبور را طبق دستورالعمل های بالا بازیابی کردیم.

برنامه ظرف چند روز در نظر گرفته می شود و یک راه حل موفق اغلب به داده هایی نیاز دارد که ثابت کند حساب و دستگاه متعلق به شما است:

بسته بندی اصلی، رسید خرید و تلفن imei. اگر هیچ کمکی نکرد، تنها راه حل حذف اکانت Mi است.


3. باز کردن قفل از طریق TWRP

TWRP بهترین باز کردن قفل شخص ثالث در نظر گرفته می شود که به انجام تنظیمات پیشرفته، نصب سفت افزار سفارشی و دسترسی مستقیم به هسته سیستم عامل کمک می کند.

حذف فایل های قفل

روشی کاملا ساده که تمام داده ها را دست نخورده باقی می گذارد. علاوه بر این، دسترسی به اینترنت و کامپیوتر لازم نیست.

بازیابی را باز کنید؛

در منوی اصلی، موردی به نام “پیشرفته” و “مدیر فایل” را باز کنید که به عنوان مدیر فایل عمل می کند.

به پوشه های سیستم، یعنی “data” – “system” بروید و 5 فایل – gesture.key، password.key، locksettings.db، locksettings.db-wal و locksettings.db-shm را حذف کنید.
به روت منو بروید و روی “راه اندازی مجدد” کلیک کنید. انجام شده. دفعه بعد که گوشی هوشمند خود را روشن می کنید، صفحه قفل دیگر شما را آزار نمی دهد و می توانید آزادانه از دستگاه خود استفاده کنید.

برای حذف فایل ها از دکمه های «حذف» و «بازگشت» استفاده کنید. هر فایل باید به طور جداگانه حذف شود. وقتی این مراحل ساده را انجام دادید، با راه اندازی مجدد دستگاه، عملیات را کامل کنید.

ریست کامل

با استفاده از بازنشانی تنظیمات از طریق ریکاوری. می توانید کلید گرافیکی فراموش شده را حذف کنید. اما باید به یاد داشته باشید که تمام تنظیمات به طور خودکار به تنظیمات کارخانه باز می گردند و اطلاعات موجود در حافظه داخلی بدون هیچ ردی پاک می شوند. فقط یک کارت SD متصل می تواند تا حدی وضعیت را نجات دهد. اما اگر هیچ یک از روش های دیگر کمک نکرد، متاسفانه این تنها راه خروج است.

همچنین پیشنهاد می دهیم از مقاله چگونه گوشی Mi را در حالت قفل به حالت کارخانه بازنشانی کنیم دیدن کنید.

گوشی را خاموش کنید و به روش استاندارد در حالت ریکاوری قرار دهید: دکمه های پاور و کاهش/بالا صدا را فشار دهید. به محض ظاهر شدن لوگو، روی “بازیابی” کلیک کنید. اگر موارد با حرکات لمسی برگردانده نمی شوند، از کلیدهای مکانیکی روی تلفن استفاده کنید.

“wipe data/factory reset” را فشار دهید و با کلیک کردن روی “بله” تأیید کنید. هنگامی که تمام پاک کردن داده ها انجام شد، گوشی هوشمند را راه اندازی مجدد کنید: “سیستم راه اندازی مجدد”.

شما بدون مشکل به تلفن دسترسی خواهید داشت، اما، افسوس، داده های خود را از دست خواهید داد.


4. از طریق برنامه Dr.fone toolkit (بازیابی اطلاعات اندروید)

یک ابزار ویژه طراحی شده که به شما کمک می کند تقریباً همه انواع قفل صفحه را حذف کنید. داده ها حذف نمی شوند بلکه فقط به اتصال اینترنت و دسترسی به رایانه نیاز دارند. هنگامی که ابزار بر روی رایانه شما نصب شد، چند مانور ساده را انجام دهید:

برنامه را از سایت توسعه دهنده دانلود کنید. https://drfone.wondershare.com/android-data-recovery.html

Dr.fone را باز کنید و گوشی هوشمند خود را با استفاده از کابل USB به رایانه شخصی متصل کنید.

در صفحه، عنوان «باز کردن قفل صفحه» را پیدا کرده و آن را فشار دهید.

گوشی را دوباره مانند نسخه بالا در حالت ریکاوری قرار دهید و منتظر فرآیند باشید که فایل های بازیابی بارگیری می شود. در عرض چند دقیقه به دستگاه خود دسترسی رایگان خواهید داشت.

بازنشانی کارخانه از طریق یاب تلفن Google

و آخرین روش در مقاله ما برای مبتدیان و کاربران بی تجربه کاملاً مناسب است. متأسفانه، تمام داده ها نیز حذف می شوند، اما اگر نمی خواهید به TWRP مسلط شوید، این یکی از بهترین گزینه ها است.

تنها چیزی که ما نیاز داریم یک اینترنت تلفن همراه یا وای فای، یک تلفن یا کامپیوتر بدون قفل دیگر است.

 • ابتدا به سرویس Find My Device گوگل برویم.
 • اکنون وارد آن حساب Google شوید که به گوشی هوشمند متصل شده است.
 • سایت به طور خودکار شروع به جستجو برای همه دستگاه های موجود مرتبط با این حساب می کند.
 • سپس “Erase data” – “Ok” را انتخاب کنید و کارتان تمام شد. گوشی هوشمند به طور کامل به ظاهر کارخانه خود باز خواهد گشت.

لطفا توجه داشته باشید! پس از تنظیم مجدد، اولین بار که گوشی را روشن می کنید، از شما خواسته می شود رمز عبور حساب خود را وارد کنید.


5. بازنشانی کارخانه از طریق یاب تلفن Google

و آخرین روش در مقاله ما برای مبتدیان و کاربران بی تجربه کاملاً مناسب است. متأسفانه، تمام داده ها نیز حذف می شوند، اما اگر نمی خواهید به TWRP مسلط شوید، این یکی از بهترین گزینه ها است.

تنها چیزی که ما برای فراموشی رمز گوشی شیائومی نیاز داریم یک اینترنت تلفن همراه یا وای فای، یک تلفن یا کامپیوتر بدون قفل دیگر است.

 • ابتدا به سرویس Find My Device گوگل برویم.
 • اکنون وارد آن حساب Google شوید که به گوشی هوشمند متصل شده است.
 • سایت به طور خودکار شروع به جستجو برای همه دستگاه های موجود مرتبط با این حساب می کند.
 • سپس “Erase data” – “Ok” را انتخاب کنید و کارتان تمام شد. گوشی هوشمند به طور کامل به ظاهر کارخانه خود باز خواهد گشت.
 • لطفا توجه داشته باشید! پس از تنظیم مجدد، اولین بار که گوشی را روشن می کنید، از شما خواسته می شود رمز عبور حساب خود را وارد کنید.

سوالات متداول

آیا می توانم هنگام بازیابی حساب Mi خود یک ایمیل شخص ثالث را مشخص کنم؟

فقط ایمیلی که به حساب لینک شده است پذیرفته می شود، بنابراین شما تضمین می کنید که Mi متعلق به شما است.


آیا هنگام انجام ریست کامل با ریکاوری به بوت لودر آنلاک شده نیاز دارم؟

بله، هنگام نصب خود بازیابی سفارشی نیز لازم است.


چگونه رمز عبور را از نماد به اثر انگشت تغییر دهیم؟

در “تنظیمات” انجام می شود. با اطلاعات دقیق می توانید مقاله: نحوه تنظیم اثر انگشت در شیائومی را مطالعه کنید.

همانطور که می بینید، حتی اگر رمز عبور گوشی شیائومی خود را فراموش کرده باشید، می توانید قفل گوشی شیائومی خود را باز کنید. برخی از راه ها برای مبتدیان مناسب است، برخی دیگر – کاربران با تجربه تری که نمی خواهند تمام اطلاعات مهم را از دست بدهند.

لطفا تماس نگیرید ، این محتوا جنبه آموزشی دارد و خدمات باز کردن قفل توسط تیم می مالز انجام نمی شود لطفا جهت ارائه خدمات تماس نگیرید.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید