بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

10 نشانه که زمان تعویض باتری یو پی اس فرا رسیده است

زمان تعویض باتری ups چه موقع است؟

آپتایم شبکه برای کسب و کار شما حیاتی است. یکی از مؤلفه های ضروری برای اطمینان از به روز بودن فناوری شما، UPS (منبع تغذیه بدون وقفه) است. این دستگاه‌ها اغلب می‌توانند فراموش شوند زیرا طول عمر بالایی دارند و عموماً در پایین قفسه‌های فناوری قرار می‌گیرند. با این حال، اگر این دستگاه ها نادیده گرفته شوند، می توانند پاشنه آشیل در سیستم های پیشگیری از بلایا و برنامه ریزی افزونگی شما باشند. در زیر 10 علامت وجود دارد که نشان می دهد زمان تعویض باتری یو پی اس فرا رسیده است:


1. از تاریخ خرید 3 تا 5 سال گذشته است

در حالی که چرخه عمر باتری یو پی اس می تواند تا 10+ سال افزایش یابد، چرخه عمر بسیاری از باتری ها 3 تا 5 سال است. بهتر است بسته به ماهیت بحرانی سیستم هایی که یو پی اس پشتیبانی می کند، جایگزینی باتری را در بازه 3 تا 5 ساله در نظر بگیرید.

بهترین روش این است که وقتی دومین باتری آماده است، خود واحد یو پی اس را تعویض کنید، معمولاً 6 تا 10 سال از تاریخ خرید برای واحدهای تعاملی آنلاین و خطی زمان می‌برد.

باتری ups چقد عمر دارد

آخرین چیزی که در یک رویداد بحرانی قطع برق می‌خواهید این است که باتری آفلاین شود زیرا باتری‌ها از طول عمرشان گذشته بودند – خطایی که می‌توانستید از آن جلوگیری کنید. اگر طول عمر یو پی اس شما نزدیک است و می خواهید گزینه های تعویض خود را بدانید، با ما در سایت mrenergyplus در تماس باشید یا با شماره تلفن 09136483606 تماس بگیرید.


2. UPS در حال بوق زدن یا نمایش چراغ های احتیاط است

نشانه‌ای که نشان می‌دهد باتری UPS در شرف از کار افتادن است، وجود یک صدای بوق تیز از UPS یا چراغ‌های احتیاط کهربایی یا نمادهایی است که روی صفحه نمایش دیجیتال دستگاه نمایش داده می‌شوند.

در صورت وجود هر یک از اینها، آزمایش باید فورا انجام شود و در صورت لزوم، باتری ها تعویض شوند. اگر کدها نشان دهنده خرابی باتری نیستند، برای کمک در تشخیص، تعمیر یا تعویض دستگاه با ما تماس بگیرید.


3. عمر باتری کمتر از چیزی است که تبلیغ می شود

اگر باتری در حال از دست دادن است یا انتظارات مربوط به طول عمر یا ظرفیت اعلام شده سازنده را برآورده نمی کند، ممکن است باتری نیاز به تعویض داشته باشد یا از همان ابتدا معیوب بوده است.

عوامل زیادی می توانند چرخه عمر باتری را کوتاه کنند، از جمله نقص مواد، تغییر دما، رطوبت، و همچنین بسیاری از عوامل محیطی دیگر. در چرخه های آزمایشی، اگر باتری در پارامترهای مورد انتظار عمل نمی کند، ممکن است زمان تعویض باتری فرا رسیده باشد.


4. متوجه برآمدگی شاسی یا سایر آسیب های شاسی می شوید

همانطور که باتری‌های اسید سرب قدیمی‌تر کهنه می‌شوند، می‌توانند برآمدگی بیشتری داشته باشند که می‌تواند شاسی را مخدوش کند. هر زمان که با نشتی، تغییر رنگ ناشی از گرما یا اسید مواجه شدید، باید فوراً باتری‌های آن واحد را تعویض کنید.

در صورت عدم مراقبت، نشت اسید می تواند سایر سیستم های ضروری را از بین ببرد یا در بدترین سناریو، باتری می تواند منفجر شود و سوخته شود و نتایج فاجعه بار بالقوه ای را به همراه داشته باشد.


5. هنگام قطع برق، سیستم ها آفلاین می شوند

بدیهی است که اگر برق قطع شود و سیستم یو پی اس نتواند سیستم های شما را آنلاین نگه دارد، باتری باید بررسی و تعویض شود. این فرض می‌کند دستگاه‌هایی که آفلاین شده‌اند به درستی به UPS یا PDU متصل به UPS وصل شده‌اند.

در حالت ایده آل، اگر از یک برنامه تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم برای نظارت بر سلامت UPS استفاده می کنید، هرگز این اتفاق نمی افتد.


6. بازدیدهای نگهداری پیشگیرانه نادیده گرفته شده است

یک نشانه بالقوه مبنی بر اینکه زمان تعویض باتری یو پی اس شما فرا رسیده است این است که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه روتین دستگاه را انجام نداده اید. مطمئن شوید که آن واحدها را به محض اینکه بتوانید تأیید کنید که طبق انتظار عمل می کنند، آزمایش کنید.

تعمیر و نگهداری معمولی می تواند از بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کند و اطمینان دهد که UPS شما در زمان بیشترین نیاز برای محافظت از تجهیزات شما در آنجا خواهد بود. ما این خدمات را ارائه می دهیم. برای برنامه ریزی بازدید از تعمیر و نگهداری امروز با ما تماس بگیرید.


7. باتری ها عملکرد عجیبی دارند یا ولتاژ بدی را نشان می دهند

در طول چرخه های تعمیر و نگهداری و آزمایش آمادگی در برابر بلایا، اگر UPS ولتاژ متناقض را نشان داد یا رفتار غیرمنتظره ای داشت، مطمئن شوید که باتری مقصر نیست. آزمایش باتری در صورت آزمایش توسط تکنسین، مقادیر امپدانس یا مقاومت را علاوه بر قرائت ولتاژ نشان می دهد.

بیشتر سیستم‌های یو پی اس خودآزمایی امپدانس و مقاومت را انجام نمی‌دهند، بنابراین حتماً این را در چرخه‌های تست خود بگنجانید. Alber Battery Monitoring می تواند به اطمینان از عملکرد بهینه باتری UPS شما در زمانی که زمان بیشترین اهمیت را دارد کمک کند.


8. یو پی اس در محیطی گرم قرار دارد

گرما می تواند عمر باتری را به شدت کاهش دهد. یک دوره طولانی دمای بالای 80 درجه فارنهایت می تواند عمر باتری و همچنین طول عمر کلی تجهیزات فناوری شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

اگر مکانی که تجهیزات یو پی اس شما در آن قرار دارد به طور مداوم بالای 80 درجه است، توصیه می کنیم در اسرع وقت تجهیزات مدیریت حرارتی و خنک کننده را اجرا کنید.

علاوه بر این، آزمایش باتری را انجام دهید یا از یکی از تکنسین های خدمات ما درخواست بازدید از تعمیر و نگهداری پیشگیرانه کنید تا مطمئن شوید عمر باتری کاهش نیافته است. به طول عمر باتری مورد انتظار 3 تا 5 سال از یک UPS که در یک مرکز گرم کار می کند، اعتماد نکنید.


9. زمان کارکرد باتری یا ظرفیت بار کافی نیست

مشابه بارگذاری بیش از حد پورت های برق مورد نظر بر روی دستگاه به دلیل رشد فناوری، امکان افزایش بیش از حد ظرفیت بار UPS نیز وجود دارد. این زمانی اتفاق می‌افتد که نیازهای مصرف برق سیستم‌های جدید یا اضافی که از UPS در رک انرژی می‌گیرند بیش از حد نیاز دارند.

اطمینان حاصل کنید که مصرف برق خود را در رابطه با نیازهای زمان کار خود بررسی کنید و نوع UPS یا باتری خود را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید.

در صورتی که از دو واحد UPS به صورت افزونگی استفاده می کنید یا اگر تجهیزات خود را هم از برق خانگی و هم از برق UPS تغذیه می کنید، حتماً از PDU های مانیتور شده یا اندازه گیری شده استفاده کنید تا در هنگام قطع برق UPS بیش از حد بارگذاری نشود.


10. صرفه جویی در انرژی و پایداری محیط زیست

یک نکته اضافی مربوط به ظهور باتری های جدید مبتنی بر لیتیوم است. اگر هنوز از واحدهای مبتنی بر اسید سرب استفاده می‌کنید، برای کمک به محیط زیست، بهبود پایداری و ردپای کربن و همچنین دریافت زمان‌های کار بالاتر، عمر باتری طولانی‌تر و بازگشت سرمایه‌تان، آن‌ها را با لیتیوم جایگزین کنید.

در اینجا درباره باتری های لیتیومی ما بیشتر بدانید. سیستم‌های UPS مدرن و باتری‌های لیتیومی برای محافظت از برق در مرکز داده یا کمد شبکه شما، تغییر دهنده بازی هستند.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید