بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

روش های برطرف کردن دیر شارژ شدن گوشی شیائومی

xiaomi redmi 8 charger 18w

آیا شیائومی شما کند شارژ می شود؟ این خطا معمولاً زمانی بسیار رایج است که کابل در وضعیت نامناسبی قرار دارد، از شارژر یا کابل کیفیت پایین استفاده می کنیم، پورت USB یا USB Type-C شیائومی کثیف یا مسدود شده است یا مشکلات نرم افزاری وجود دارد:

  • پورت شارژ کثیف
  • استفاده از شارژر یا کایل معیوب یا فیک
  • مشکلات نرم افزاری

با توجه به این موضوع، در زیر مراحل یا راه‌حل‌های اصلی را توضیح می‌دهیم.


1. پورت USB را تمیز کنید

اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد، اما در بیشتر موارد مشکلات شارژ آهسته معمولاً ناشی از یک تکه کاغذ یا یک ذره گرد و غبار است که پین‌های درگاه USB را مسدود می‌کند. با در نظر گرفتن ماهیت این کانکتور، طبیعی است که پس از استفاده مکرر، کثیفی در داخل آن جمع شود.

پورت باتری و شارژ گوشی می 11 اولترا 5g

یک پورت USB C کثیف معمولاً دلیل اصلی شارژ کند یا متناوب است.

برای حل این مشکل شارژ و تمیز کردن پورت USB C شیائومی خود، توصیه می شود به آرامی داخل خود پورت باد کنید. علاوه بر این، می‌توانیم از یک خلال دندان کوچک در صورت امکان چوبی استفاده کنیم تا ذرات گرد و غبار یا کثیفی را بیرون بیاوریم.


2. وضعیت شارژر را بررسی کنید و از شارژرهای با کیفیت استفاده کنید

اگر پس از تمیز کردن پورت microUSB یا USB C شیائومی، شارژ همچنان کند یا متناوب است، مرحله دوم بررسی وضعیت شارژر و کابل است. توصیه می شود به طور منظم وضعیت کابل را بررسی کنید، که بریدگی نداشته باشد یا در قسمتی خمیده یا کوبیده نشده باشد.

خرید شارژر شیائومی

شارژر شیائومی ترب

همچنین استفاده از شارژرهای با کیفیت بسیار مهم است. اگر شارژر اصلی خود را گم کنیم پیشنهاد می کنیم از شارژر 33 وات شیائومی یا شارژر 120 وات شیائومی استفاده کنید.


3. وضعیت باتری را با آمپر بررسی کنید

اگر پس از تمیز کردن پورت USB و بررسی کابل شارژ شیائومی شما همچنان به درستی شارژ نمی شود، این کار را بسیار آهسته یا متناوب انجام می دهد، مرحله بعدی بررسی وضعیت باتری و سیستم شارژ است.

برای این کار از برنامه Ampere موجود در فروشگاه Google Play استفاده خواهیم کرد. این وضعیت فعلی باتری، میزان شارژ را به ما نشان می‌دهد و به ما اطلاع می‌دهد که آیا از باتری گوشی هوشمند شیائومی استفاده می‌کنیم یا در عوض آن را به سوکت شارژ متصل کرده‌ایم.

گوشی K50 GAMING با شارژر 120 واتی سریع باتری را پر می کند

در میان تمام این اطلاعات، باید به مقادیری مانند دما (نباید از 26-40 درجه سانتیگراد بیشتر شود)، وضعیت سلامت باتری و اینکه آیا شیائومی ما واقعاً تشخیص می دهد که آن را به پریز برق وصل می کنیم توجه ویژه ای داشته باشیم.


راه حل های پیشنهادی و نکات اضافی

  • شارژر و کابل دیگری را امتحان کنید: اگر شارژر و کابل دیگری دارید، سعی کنید از آنها استفاده کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل برطرف می شود. پیشنهاد می شود از کابل فست شارژ تایپ سی شیائومی استفاده کنید.
  • راه اندازی مجدد تلفن: ریستارت ساده گاهی اوقات می تواند مشکلات جزئی نرم افزاری را برطرف کند.
  • به روز رسانی نرم افزار گوشی: اگر یک به روز رسانی نرم افزاری برای گوشی شما موجود است، آن را نصب کنید. این ممکن است مشکل شارژ کند را برطرف کند.
  • بازنشانی گوشی شیائومی به تنظیمات کارخانه: اگر تمام موارد بالا را امتحان کرده اید و مشکل شارژ کند همچنان ادامه دارد، می توانید
  • از استفاده از گوشی در هنگام شارژ خودداری کنید. این می تواند فشار بیشتری به باتری وارد کند و طول عمر آن را کاهش دهد.
  • اگر قرار است برای مدتی از گوشی خود استفاده نکنید، آن را در حالت هواپیما قرار دهید. این به حفظ عمر باتری کمک می کند.

اگر تمام موارد بالا را امتحان کرده اید و مشکل شارژ کند همچنان ادامه دارد، ممکن است لازم باشد گوشی خود را برای راهنمایی بیشتر به مرکز خدمات شیائومی ببرید.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید