بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

چگونه TalkBack را در OPPO خاموش کنیم؟

خاموش کردن ویژگی talkback در گوشی های oppo

TalkBack یک ویژگی دسترس‌پذیری است که راهنمایی صوتی را برای افراد کم بینا ارائه می‌کند. با این حال، اگر به طور تصادفی این ویژگی را روشن کرده اید یا به هر دلیلی می خواهید آن را غیرفعال کنید، این راهنما دستورالعمل های لازم برای این کار را در اختیار شما قرار می دهد.


چگونه TalkBack را در OPPO خاموش کنیم

ابتدا وارد تنظیمات شوید. می توانید این کار را با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین و ضربه زدن روی نماد تنظیمات یا با جستجوی برنامه تنظیمات در لیست برنامه خود انجام دهید.

در تنظیمات، به پایین بروید تا بخش «دسترس‌پذیری» را پیدا کنید، اگر مستقیماً آن را پیدا نکردید سعی کنید به “ابزارهای مفید” بروید: در اینجا OPPO باید به شما پیشنهاد کند به Accessibility بروید.

به دنبال «TalkBack» باشید و برای دسترسی به آن ضربه بزنید. در صفحه تنظیم TalkBack، باید یک جابجایی یا چک باکس را ببینید که نشان می‌دهد TalkBack روشن است یا خیر.

روی کلید ضربه بزنید یا کادر تأیید را پاک کنید تا خاموش شود. پس از اجرا مطمئن شوید که دستگاه اقداماتی را که انجام می‌دهید با صدای بلند نمی‌خواند و رابط به حالت استفاده عادی برمی‌گردد.


TalkBack چیست

ویژگی TalkBack یک گزینه دسترس‌پذیری است که در بسیاری از دستگاه‌های Android، از جمله برخی از مدل‌های گوشی‌های هوشمند برند چینی OPPO یافت می‌شود. TalkBack برای ارائه راهنمایی صوتی برای کاربران کم بینا یا نابینا طراحی شده است و به آنها امکان می دهد از طریق پیام های صوتی با تلفن هوشمند خود پیمایش کنند و با آنها تعامل داشته باشند.

وقتی TalkBack روشن است، دستگاه اطلاعاتی مانند نمادها، اعلان‌ها، منوها و متن را با صدای بلند روی صفحه می‌خواند. همچنین بازخورد شفاهی در مورد ورودی های لمسی، مانند ضربه زدن، کشیدن انگشت یا کشیدن، برای کمک به کاربران در درک نحوه تعامل با دستگاه ارائه می دهد.

این عملکرد برای بهبود دسترسی به گوشی های هوشمند برای کاربران دارای اختلالات بینایی توسعه یافته است و به آنها اجازه می دهد تا به طور مستقل از عملکردهای دستگاه استفاده کنند. با این حال، از آنجایی که می تواند رابط کاربری و نحوه تعامل شما را تغییر دهد، می تواند برای کاربرانی که به آن نیاز ندارند، ناراحت کننده یا کاربردی باشد.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید