بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

چگونه نمایشگر گوشی پیکسل را روی نمایشگر کامپیوتر مشاهده کنیم؟

انتقال نمایشگر گوگل پیکسل 8 روزی نمایشگر رایانه شخصی

حالت نمایش گوشی پیکسل بر روی رایانه شخصی، صفحه‌کلید و ماوس را برای استفاده از تلفن به‌عنوان یک رایانه رومیزی همه کاره را فعال می کند.

استفاده از گوشی هوشمند به‌عنوان جایگزین دسک‌تاپ چیز جدیدی نیست، زیرا آزمایش‌های عجیبی مانند موتورولا آتریکس و حالت Webtop مبتنی بر لینوکس آن 13 سال پیش جذابیت لازم را نداشتند. اخیراً، سامسونگ و موتورولا (دوباره) به ترتیب روی حالت‌های DeX و Ready For خود سرمایه‌گذاری کردند.


ویژگی مخفی را فعال کنید

در حال حاضر، اگر گوشی هوشمند Pixel 8 یا 8 Pro سازگار دارید، می‌توانید ویژگی جدید را آزمایش کنید. اما ابتدا باید به حساب Google خود وارد شوید و برای به‌روزرسانی‌های بتا روی تلفن ثبت‌نام کنید. پس از آن، گزینه های Developer را در صفحه تنظیمات فعال کنید (به سرعت روی قسمت Build Number در صفحه About Phone ضربه بزنید). سپس این مراحل را دنبال کنید:

  • گزینه های Developer را در برنامه تنظیمات باز کنید.
  • گزینه های زیر را فعال کنید:
  • ویندوز فرم آزاد را فعال کنید.
  • حالت دسکتاپ اجباری.
  • غیر قابل تغییر اندازه را در چند پنجره فعال کنید.
  • گوشی را ریبوت کنید و سپس آن را به صفحه نمایش وصل کنید.

اگر ماوس و صفحه کلید بلوتوث ندارید، برای اتصال صفحه نمایش و دستگاه های ورودی به گوشی به هاب یا داک USB-C نیاز دارید. برخی از مانیتورها ممکن است ویژگی‌های هاب USB را از طریق کابل USB-C (مثلاً نمایشگرهای Thunderbolt) ارائه دهند که اتصالات را ساده می‌کند و به هم ریختگی را کاهش می‌دهد.

هنگامی که اتصال مانیتور شناسایی شود، Android یک “Mirror to the external display?” را نمایش می دهد. پنجره بازشو. برای شروع حالت دسکتاپ، Mirror display را انتخاب کنید.

از همان ابتدا، به راحتی می توان دید که حالت دسکتاپ گوگل هنوز در حال توسعه است و بسیاری از ویژگی ها در مقایسه با DeX یا Ready For از دست رفته است. برای شروع، رابط فقط یک عنصر دارد، یک میانبر کشوی برنامه.

حتی یک نوار وضعیت برای اطلاع از اتصال، تاریخ یا زمان یا سیستم اعلان وجود ندارد. برنامه‌ها را می‌توان به دسک‌تاپ پین کرد، و اندازه برخی از پنجره‌ها را می‌توان تغییر داد، اما هیچ ویژگی سیستم مدیریت پنجره پیشرفته برای بستن پنجره‌ها، تقسیم ناحیه نمایش بین دو یا چند برنامه، یا حتی نوار وظیفه برای جابه‌جایی به برنامه‌های کوچک‌شده وجود ندارد.

می‌توانید برنامه‌هایی مانند Taskbar را برای بداهه‌سازی نوار وضعیت و عناصر رابط بیشتر نصب کنید، و میشال رحمان نسخه بهبودیافته‌ای را با پارگی پنجره‌ها و سایر ویژگی‌هایی که در Nextpit پیکسل 8 پرو دارای Android 14 QPR3 در دسترس نبود، نشان داد.

بر اساس آزمایش گاهی اوقات برنامه‌ها کنترل‌های پنجره خود را از دست می‌دادند و نمی‌توان آن‌ها را کوچک، حداکثر یا بسته کرد، در همان زمان کنترل انحصاری ماوس را در دست گرفتند. نتیجه عدم امکان تعامل با نمادهای پس‌زمینه بود.

مشکل دیگری که متوجه شدیم این بود که برخی از بازی‌ها در حالت دسکتاپ مشکل داشتند، ورودی از صفحه کلید بلوتوث را نمی‌پذیرفتند یا صفحه کلید روی صفحه را برای پر کردن یک فرم ساده فعال می‌کردند.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید