بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

چگونه صفحه نمایش گوشی شیائومی را دو قسمت کنیم؟

آموزش دو قسمت کردن صفحه نمایش گوشی های شیائومی

قابلیت “تقسیم کردن صفحه نمایش در MIUI” که برای افزایش قابلیت‌های چندوظیفه‌ای طراحی شده است، به شما امکان می‌دهد صفحه نمایش خود را به پنجره‌های جداگانه تقسیم کنید و به شما امکان می‌دهد بدون زحمت با چندین برنامه به طور همزمان درگیر شوید. از مرتب‌سازی عکس‌ها در گالری گرفته تا تماشای ویدیوها، بازی‌ها و متصل ماندن در اینستاگرام، عملکرد Split Screen تجربه گوشی هوشمند شما را ساده‌تر می‌کند. این ویژگی به خصوص برای گیمرها که دو حساب بازی را می‌خواهند همزمان در گوشی شیائومی بازی کنند کاربرد دارد.

بهتر از همه، راه‌اندازی این ویژگی صفحه‌نمایش دوگانه در دستگاه شیائومی شما بسیار آسان است و نیازی به نرم‌افزار اضافی ندارد.


نحوه تقسیم صفحه نمایش در شیائومی در MIUI

بیایید نگاهی دقیق به نحوه تقسیم صفحه نمایش گوشی به 2 قسمت بیندازیم. توجه داشته باشید که همه سیستم ها و برنامه های شخص ثالث از حالت دو صفحه پشتیبانی نمی کنند.

  1. به طور جداگانه دو برنامه را باز کنید.
  2. اجازه دهید از حالت برنامه های شروع شده عبور کنیم. برای این منظور، روی دکمه سمت چپ پایین، “منو” (مربع) کلیک می کنیم. اگر کنترل اشاره فعال است، انگشت خود را برای چند ثانیه به سمت بالا و پایین نگه دارید.
  3. در گوشه سمت چپ بالا، “Split Screen” را خواهید دید. روی آن ضربه بزنید و یک برنامه را به ناحیه تعیین شده بکشید.
  4. یک نوار محدود کننده سیاه رنگ در وسط ظاهر می شود و برنامه انتخاب شده در بالا قرار می گیرد. برای پر کردن قسمت پایین، روی کادر با هر برنامه کلیک کنید. ، صفحه نمایش گوشی هوشمند اندرویدی به دو قسمت تقسیم می شود.

راه دیگری برای فعال کردن دو صفحه نمایش در شیائومی وجود دارد:

  • نکات #1 و #2 را از دستورالعمل بالا تکرار کنید.
  • پنجره برنامه را نگه دارید و روی تصویر دو نوار کلیک کنید.
  • برنامه دوم را انتخاب کنید.
  • حالت چند پنجره ای در موقعیت افقی به خوبی کار می کند. فقط گوشی هوشمند خود را وارونه کنید.

مشاهده ویدیو راهنمای کمکی


تغییر سایز

پس از ساخت دو صفحه در گوشی شیائومی، باید نسبت ها را تنظیم کنید. به طور پیش فرض اندازه پنجره ها یکسان است. نوار مشکی را به سمت راست یا چپ ببرید تا یک قسمت بزرگتر و قسمت دیگر کوچکتر شود. محدود کننده را به لبه پایین یا بالا نزدیک نکنید زیرا عملکرد غیرفعال می شود.

تنظیم اندازه فقط در حالت عمودی کار می کند. در حالت افقی، نمی توانید نسبت ها را تغییر دهید. نوار به شدت در مرکز قرار خواهد گرفت.


برنامه هایی برای تقسیم صفحه نمایش

بسیاری از برنامه های عالی با گزینه تقسیم صفحه وجود دارد. برخی از برنامه ها قابلیت های اضافی را ارائه می دهند، اما اکثر برنامه ها با ابزار سیستم تفاوتی ندارند. این به شما بستگی دارد که از نرم افزار شخص ثالث یا ویژگی سهام استفاده کنید.


تقسیم صفحه نمایش آسان Easy Split Screen

همچنین یک ویژگی اضافی وجود دارد – فعال سازی خودکار حالت چند پنجره ای با اعلان های دریافتی. به عنوان مثال، شما در حال تماشای یک ویدیو هستید، اما یک پیام مهم از طریق نامه ارسال شده است. فقط روی اعلان پاپ آپ کلیک کنید، و کلاینت ایمیل بلافاصله در یک پنجره جداگانه شروع به کار می کند.


برنامه های شناور رایگان Floating App Free

یک برنامه جالب که صفحه را به دو نیم نمی کند، اما تعداد زیادی پنجره شناور اضافه می کند. می توانید ماشین حساب، تقویم، مرورگر، یوتیوب و غیره خود را به یکباره اجرا کنید. پنجره ها در بالای سایر برنامه ها و روی دسکتاپ نمایش داده می شوند.


برنامه Split Screen Launcher

همچنین یک برنامه خوب برای صفحه نمایش دوگانه. در صفحه شروع ابزار، شما باید یک جفت چندین برنامه ایجاد کنید که در حالت چند پنجره ای به طور همزمان اجرا شوند. فقط روی میانبر کلیک کنید و صفحه به طور خودکار تقسیم می شود.

به خاطر داشته باشید که نرم افزار هنوز در مرحله آزمایش بتا است، بنابراین ممکن است اشکالات و خطاهای کوچکی وجود داشته باشد.


نحوه غیرفعال کردن صفحه نمایش دوگانه

اگر می خواهید صفحه نمایش دوتایی را در شیائومی بردارید، نوار جداکننده را به لبه آن بکشید. یا روی دکمه “خروج” نیمه شفاف بالا کلیک کنید. پس از خاموش کردن یا راه اندازی مجدد گوشی هوشمند، صفحه نمایش تقسیم شده به طور خودکار خاموش می شود.

بسیاری از مردم تعجب می کنند که چگونه دو صفحه نمایش گوشی را به طور کامل حذف کنند. متأسفانه، عملکرد در تنظیمات غیرفعال نیست. شما نمی توانید از صفحه نمایش تقسیم شده استفاده کنید.

اکنون می دانید که چگونه صفحه نمایش دوگانه را در گوشی هوشمند شیائومی خود روشن کنید. همانطور که می بینید، این کار بسیار ساده و سریع انجام می شود. و اگر مشکلی دارید، در تماس با نظرات دریغ نکنید.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید