بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

10 گجت و برنامه برای خواب بهتر در شب

بهترین برنامه ها و گجت ها برای خواب

از جدیدترین فناوری برای بهبود روال خواب شبانه استفاده کنید. از ردیاب‌های خواب برای نظارت بر و ایجاد آرامش در خواب استفاده کنید، و از پتوهای وزن دار و عینک‌های نور آبی برای ایجاد خوابی آرام در شب استفاده کنید.


1. حلقه هوشمند Oura Ring Gen 3

ردیاب Oura Ring Gen 3 یک محصول شیک است که بینش های ارزشمندی را در مورد الگوهای خواب شما ارائه می دهد. با نداشتن صفحه نمایش، به طور یکپارچه در روال روزانه شما ادغام می شود و احتمال اینکه به طور منظم آن را در رختخواب بپوشید، بیشتر می شود.

حلقه هوشمند Oura فعالیت شما را در خواب روز و شب ردیابی می کند و هر روز صبح به شما نمره کلی از یک تا 100 می دهد. با استفاده از سنسورهای دما، حرکت، اکسیژن خون و نبض، Oura بینشی در مورد مدت زمانی که در مراحل مختلف خواب می‌مانید به دست می‌آورد و از داده‌های خواب برای ارائه پیشنهادهایی در مورد راه‌هایی برای استراحت با کیفیت بهتر استفاده می‌کند.

حلقه هوشمند Oura Ring Gen 3

تمام اطلاعات Oura از طریق برنامه همراه به شما می رسد. به دلیل نداشتن نمایشگر عمر باتری طولانی دارد و می توانید روزها بدون نگرانی از تمام شدن شارژ آن را استفاده کنید.


2. بند هومشند Fitbit Inspire 3

برای کسانی که به دنبال یک ردیاب خواب ارزان و با احتیاط هستند، Fitbit Inspire 3 بینش جامعی در مورد الگوهای خواب، از جمله تفکیک دقیق هر مرحله از خواب، با قیمتی ارزان تر از Oura ارائه می دهد. علاوه بر این، ویژگی بیدار شدن ملایم آن باعث می شود که روز با دردسر کمتری شروع شود.

اگر یک ابزار پوشیدنی با صفحه نمایش را ترجیح می دهید، یک ردیاب تناسب اندام ردیابی خواب بدون شک بهتر از ساعت هوشمند است زیرا از نظر ساختاری مزاحمت کمتر و عمر باتری بیشتری دارد.

بند هومشند Fitbit Inspire 3

این ردیاب خواب دارای سنسورهای مشابه با Oura از جمله ضربان قلب، دما، حرکت و اکسیژن خون است. این برنامه می‌تواند اطلاعات دقیقی از مدت زمانی که در هر مرحله از خواب سپری می‌کنید به شما ارائه دهد. حتی بدون عضویت ممتاز، هر روز صبح نمره خواب دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، زنگ هشدار Inspire 3 می‌تواند شما را هنگامی که در مرحله خواب سبک‌تری قرار دارید بیدار کند.


3. تشک خواب Eight Sleep Pod 3

Eight Sleep Pod 3 نه تنها معیارهای خواب شما را ردیابی می کند، بلکه محیط خواب شما را نیز تنظیم می کند، از جمله دما و ارتعاشات برای بیداری ملایم. علیرغم قیمت بالای آن، Pod 3 به دلیل توانایی آن در بهبود کیفیت خواب، به ویژه برای افرادی که مشکلات خواب دارند، نظرات مثبتی را به خود اختصاص داده است. این تشک قیمت نسبتا بالایی دارد ولی امتیاز بسیار خوبی را از سمت کاربران دریافت کرده است.

اگر به پوشیدنی ها علاقه ندارید، Sleep Pod 3 از Eight Sleep معیارهای شما را ردیابی می‌کند و به شما نمره خواب می‌دهد. همچنین تخت شما را گرم یا خنک می کند و با صدایی ظریف در زیر سینه شما را بیدار می کند.

تشک خواب Eight Sleep Pod 3

بخش عمده هزینه در پوشش است، که لوله‌هایی را پنهان می‌کند که از طریق آن آب گرم یا خنک از پایه خارجی جریان می‌یابد و دما را تنظیم می‌کند، در حالی که حسگرهای در پوشش خواب شما را نظارت می‌کنند.  همچنین برای دسترسی به تمام ویژگی های ردیابی خواب به یک اشتراک ماهانه 19 دلاری نیاز دارید.


4. اسپیکر آلارم خواب Hatch Restore 2

Hatch Restore 2 یک همراه همه کاره کنار تخت است که به طور یکپارچه زنگ طلوع خورشید، بلندگوی صدای خواب و مجموعه ای از صداهای آرامش بخش و روال بیدار شدن را با هم ترکیب می کند. کنترل‌های بصری و برنامه کاربرپسند، آن را به گزینه‌ای عالی برای کسانی تبدیل می‌کند که به دنبال رویکردی جامع برای بهبود عادات خواب خود هستند.

اسپیکر آلارم خواب Hatch Restore 2

Hatch Restore 2 بخشی از ساعت زنگ دار بیدار باش و بخشی از بلندگوی صدای خواب است. این نسخه جدید یک روکش پارچه ای در بالای نور طلوع خورشید اضافه می کند و در رنگ های ملایم تری عرضه می شود. همچنین دارای شکل جدیدی با دکمه های بزرگ و لمسی است که به راحتی در تاریکی احساس می شود. دکمه مقعر موسیقی/صداهای خواب شما را شروع می کند و دکمه محدب برنامه صبحگاهی شما را کنترل می کند.

همه چیز دیگر از طریق برنامه Hatch برنامه‌ریزی و کنترل می‌شود، که دارای کتابخانه وسیعی از داستان‌های قبل از خواب، مدیتیشن، موسیقی و نویز سفید است که به شما کمک می‌کند به خواب بروید و بخوابید، و همچنین مجموعه‌ای بزرگ از صحبت‌های بیدارباش و تمرین‌های کششی برای دریافت آن.

نکته مهم این است که تنها بخش کوچکی از کتابخانه رایگان است – دسترسی کامل 5 دلار در ماه هزینه دارد. شما خیلی زود شیفته آهنگ های صبحگاهی و شبانه آن می شوید.


5. هشدار خواب WiiM Wake-up Light

Wiim Wake-up Light نیز یک دستگاه هشدار طلوع آفتاب و نویز است، اما ارزان‌تر از Restore 2 است و نیازی به اشتراک ندارد. طراحی گرد به‌جای زیبایی‌شناختی ضعیف‌تر Restore، روکشی بسیار براق دارد. Wiim به عنوان یک دستگاه خواب، حدود چهار دوجین صدا از جمله مناظر طبیعی، موسیقی و صداهای سفید/صورتی/قهوه ای را به شما می دهد.

هشدار خواب WiiM Wake-up Light

می‌تواند از خدمات موسیقی مانند Spotify، Deezer، Tidal و دیگر برنامه ها استفاده کنید و قابلیت اتصال به الکسا دارد. دکمه های روی دستگاه ممکن است کمی گیج کننده باشند و ای کاش راهی برای تنظیم یک پادکست یا یک آهنگ جداگانه به عنوان زنگ هشدار وجود داشت، اما صداهای ارائه شده همراه با روشنایی کندتر راهی دلپذیر برای شروع روز است.


6. برنامه Headspace App

مانند Hatch Restore، این برنامه دارای کتابخانه گسترده ای از مراقبه ها و تمرینات است که به شما کمک می کند آرام شوید و به خواب بروید.

کاربران بخش‌های کوتاه‌تر را ترجیح می‌دهند که چند دقیقه طول بکشد تا کمک کند یک اسکن کامل بدن را انجام شود. «Sleepcasts» طولانی‌تر حدود 45 دقیقه طول می‌کشد و داستان‌هایی را با صدایی آرام برای شما تعریف می‌کند. موسیقی خواب و مناظر صوتی صداهای محیط را با آهنگ‌ها و ملودی‌ها ترکیب می‌کنند و تا 500 دقیقه دوام می‌آورند. و شاید مهم‌تر از همه، صفحه «Nighttime SOS» با تمرین‌های هدایت‌شده برای کمک به شما برای بازگشت به خواب در صورت بیدار شدن با خواب‌های بد، استرس کاری یا چیز دیگری وجود دارد.

اشتراک سالانه 70 دلار است یا می توانید ماهانه 13 دلار بپردازید. علاوه بر محتوای خواب، مدیتیشن ها و جلسات روزانه را نیز دریافت می کنید که به تنفس، مدیریت استرس و تمرکز کمک می کند، که می تواند به خواب نیز کمک کند.


7. لامپ هوشمند Philips Hue White and Color Ambiance

برخی ویژگی‌های لامپ می‌توانند به خواب کمک کنند، مانند برنامه‌ریزی آن‌ها برای تغییر رنگ گرم‌تر در زمان نزدیک شدن به زمان خواب. شما نه تنها یک اشاره ظریف دریافت می کنید که زمان آن فرا رسیده است، بلکه رنگ های گرم تر دارای سطوح پایین تری از نور آبی شبیه نور خورشید هستند و می توانند به مغز شما کمک کنند تا برای خواب آماده شود.

لامپ هوشمند Philips Hue White and Color Ambiance

همچنین می‌توانید با استفاده از صدایتان آن‌ها را کنترل کنید، بنابراین به‌جای بلند شدن از رختخواب برای خاموش کردن چراغ‌ها، می‌توانید از الکسا یا دستیار Google بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.


8. عینک Felix Gray blue light blocking glasses

عادت خیره شدن به نمایشگرها راه به جایی نمی برد، به همین دلیل است که عینک های آبی مسدود کننده نور وجود دارند.

عینک Felix Gray blue light blocking glasses

ابن عینک را می توانید در تمام روز بپوشید تا پشمانتان کمتر خسته شوند. شاید فکر کنید این یک حقه بازی هست، اما جلوگیری از نور آبی واقعا به شما کمک می کند.


9. پتو سنگین Bearaby weighted blanket

احتمالاً با شخصی برخورد کرده اید که به پتوی سنگین خود قسم می خورد. بر خلاف پتوهای سنگین دیگر که با مهره‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی پر شده‌اند، روتختی‌های Bearaby با دست از پنبه سنگین وزن، Tencel یا مخمل محیط‌زیست بافته می‌شوند و بیشتر شبیه روسری‌های بزرگ هستند تا کمک‌ خواب ملایم باشد.

پتو وزن دار Bearaby weighted blanket


10. ماسک چشم بند Manta sleep mask

در حالی که نور آبی قبل از خواب بد است، هر نوع نوری که به پلک های شما برخورد کند می تواند شما را از رسیدن به سطوح عمیق تر خواب REM باز دارد. در کنار پرده های خاموش کردن نور شب، این ماسک خواب را توصیه می کنیم. تعداد زیادی ماسک خواب وجود دارد، اما ما در راهنمای خود آن را به کاربران توصیه می کنیم.

ماسک چشم بند Manta sleep mask

این عینک چشمی قابل جابجایی برای تناسب سفارشی دارد و 100 درصد از نور محیط را جلوگیری می کند. همچنین می‌توانید لنزهای چشمی دیگری بخرید که می‌توانید آن‌ها را در مایکروویو برای ایجاد یک اثر گرم‌کننده، یا لنزهای پیچیده‌شده در ابریشم بخرید که برای پوست شما و دیگران ملایم‌تر باشد.

منبع: engadget

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید