بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

بهترین ترازوهای وزن کشی شیائومی تا سال 2024

بهترین ترازوهای شیائومی در سال 2023

ترازو یک وسیله ضروری است که تقریباً در هر خانه ای یافت می شود. با این حال، فناوری روش استفاده از ترازو را متحول کرده است و به ما این امکان را می‌دهد تا با یک حرکت ساده – پا گذاشتن روی ترازو – از خانه خود به اطلاعات زیادی دسترسی پیدا کنیم. با پیشرفت تکنولوژی، ترازوها در حال حاضر بسیار بیشتر از اندازه گیری وزن هستند. آنها می توانند بینش هایی در مورد توده عضلانی، محتوای آب، توده استخوانی و حتی وزن توصیه شده برای ردیابی بهینه سلامت ارائه دهند.

در حالی که توجه به این نکته مهم است که یک مقیاس نمی تواند جایگزین ارزیابی پزشکی شود، مطمئناً می تواند با ارائه داده های اضافی برای نظارت بر پیشرفت شما، آن را تکمیل کند.

انواع ترازو شیائومی

در سال 2015، شیائومی اولین ترازو خود را به بازار معرفی کرد که اگرچه در ابتدا یک ترازو معمولی بود، اما امکان اتصال با یک اپلیکیشن اختصاصی برای ردیابی وزن را ارائه داد. با این حال، در سال 2017 بود که شیائومی با معرفی اولین ترازوی امپدانس زیستی خود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، واقعاً نوآوری را به ترازوی خانگی آورد.

با توجه به محبوبیت روزافزون و تنوع ترازوهای موجود، متوجه شدیم که تعیین بهترین ترازو شیائومی برای نیازهای شما می تواند گیج کننده باشد. به همین دلیل ما این راهنمای جامع را ایجاد کرده ایم تا تمام اطلاعات لازم را به صورت سازمان یافته در اختیار شما قرار دهیم.


امپدانس زیستی، چیست؟

Bioimpedance یا BIA یک مطالعه ترکیب بدن است که از طریق آن می توان درصد چربی، ماهیچه، استخوان و آبی را که بدن یک فرد دارد، دانست.

این مقدار بر اساس توانایی بدن ما برای هدایت جریان الکتریکی است و مخالفت ایجاد شده توسط بافت ها، سلول ها و مایعات را با عبور جریان الکتریکی تجزیه و تحلیل می کند.

شاخص آمپدانس زیستی ترازو شیائومی

ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و رگ‌های خونی بافت‌هایی هستند که درصد بالایی از آب دارند، بنابراین رسانش الکتریسیته آسان‌تر است، در حالی که در بافت چربی برعکس، هدایت الکتریکی ضعیف است.

اگرچه دقت آن بالا است، اما به 100٪ نمی رسد، بنابراین نتایج به دست آمده، و حتی بیشتر از آن در مورد ابزارهای خانگی، نمی تواند برای اهداف پزشکی مورد توجه قرار گیرد، بلکه استفاده از آنها صرفاً آموزنده است.


مقادیر BIA ترازوهای شیائومی

مقیاس‌های بیومپدانس شیائومی به ما امکان می‌دهند تا حداکثر 13 معیار ترکیب بدن را بدانیم: وزن، BMI، درصد چربی بدن، توده عضلانی، میزان رطوبت، میزان پروتئین، چربی احشایی، متابولیسم پایه، توده استخوان، سن فیزیکی، وزن ایده‌آل، نوع بدن. ، نمره سلامتی. علاوه بر این، آنها یک تست تعادل اضافه می کنند که به بهبود آن کمک می کند.


بهترین ترازو وزن کشی شیائومی

شیائومی تا کنون چندین ترازو هوشمند تولید کرده است، اما برخی از آن ها پس از تولید محصولات جدید و پرطرفدار از رده خارج شده اند، در اینجا سه تا از بهترین ترازوهای شیائومی حال حاضر را می‌آوریم.

1. ترازو شیائومی Mi Body Composition Scale 2 XMTZC05HM

 • اندازه گیری تراکم استخوان
 • اندازه گیری متابولیسم پایه بدن
 • تخمین سن فیزیکی بدن
 • کالیبراسیون خودکار
 • دارای تکنولوژی بیوالکتریکی (BIA)
 • قابلیت اتصال به اپلیکیشن Mi Fit
 • قابلیت انتقال اطلاعات به گوشی هوشمند
 • حداکثر وزن قابل تحمل: 150 کیلوگرم

ترازو شیائومی Mi Body Composition Scale 2 XMTZC05HM

ترازوی شیائومی XMTZC05HM یک دستگاه وزن کشی هوشمند است که از طریق بلوتوث 5.0 با گوشی هوشمند ارتباط برقرار می کند و با چهار باتری AAA تغذیه می شود. این ترازو دنباله‌ای از مقیاس ترکیبی بدنه Mi از سال 2018 است و در سال 2019 منتشر شد.

این ترازو دارای طراحی شیک و مینیمالیستی است و 1.7 کیلوگرم وزن دارد. این دستگاه از یک تراشه BIA با دقت بالا برای اندازه گیری درصد چربی بدن استفاده می کند و قادر است تغییرات وزنی به کوچکی 50 گرم مربع را حس کند. خود ترازو فقط وزن را نشان می دهد، اما برنامه Mi Fit BMI، درصد چربی بدن و سایر معیارها را نیز به شما می گوید. قیمت ترازو Mi Body Composition Scale 2 در ایران حدود 1200000 تومان است.

تغییرات عمده در سنسورها است. Mi Body Composition Scale 2 از حسگرهای منگنز با دقت بالا استفاده می کند و امکان ردیابی وزن غذا را در رژیم غذایی ما فراهم می کند. دارای یک تراشه BIA است که اندازه گیری های دقیقی را برای حداکثر 13 داده بدن، از جمله وزن، BMI، درصد چربی بدن، توده عضلانی، میزان رطوبت، میزان پروتئین، چربی احشایی، متابولیسم پایه، توده استخوانی، سن فیزیکی، وزن ایده آل , نوع و نمره سلامتی بدن ارائه می دهد.


2. ترازو شیائومی Mi Smart Scale 2 XMTZC04HM

 • بیشترین وزن قابل تحمل ۱۵۰ کیلوگرم
 • واحد های اندازه گیری: کیلوگرم و پوند
 • محاسبه شاخص توده‌ ی بدنی BMI توسط نرم‌ افزار
 • سازگار با سیستم عامل Android ۴.۴ و IOS ۹.۰
 • قابلیت اتصال به گوشی هوشمند از طریق نرم افزار Mi Fit
 • قابلیت انتقال اطلاعات به گوشی هوشمند
 • دارای پایه‌های لاستیکی در کف ترازو
 • سیستم خاموشی خودکار دارد
 • اندازه گیری شاخص‌ های سلامتی ندارد

ترازو شیائومی Mi Smart Scale 2 XMTZC04HM

ترازو شیائومی Mi Smart Scale 2 XMTZC04HM می تواند به طور خودکار اعضای خانواده را بر اساس داده های بدن شناسایی کند. این سنسور از یک سنسور فولاد منگنزی با دقت بالا استفاده می کند که می تواند تغییرات ظریف را تا 50 گرم به دقت حس کند. ترازو می‌تواند وزن را بر حسب کیلوگرم یا پوند نمایش دهد و می‌تواند به اپلیکیشن Mi Fit متصل شود تا منحنی‌های حرکتی را نمایش دهد.

این محصول دارای طراحی مینیمالیستی با بافتی شفاف، صاف و ظریف است که می تواند به راحتی با هر سبکی از دکوراسیون منزل ترکیب شود. دارای صفحه نمایش LED مخفی و صفحه نمایش شفاف با ظاهر و احساس یکپارچه. ترازو توسط 4 باتری قلمی تغذیه می شود که در بسته بندی موجود نیست. قیمت این ترازو در ایران حدود 800000 تومان است.


3. ترازو هوشمند هایلو Haylou Smart Body Fat Scale

 • محدوده وزنی: 5 تا 150 کیلوگرم
 • اتصال: بلوتوث 5.0
 • اندازه گیری 18 شاخص اصلی وزن کشی
 • ردگیری هوشمند 10 کاربر
 • اتصال به برنامه هوشمند
 • برنامه: Haylou Fun APP

ترازو شیائومی Haylou Smart Body Fat Scale

شاخص های اندازی گیری شامل:

وزن، شاخص BMI، درصد چربی بدن، متابولیسم پایه، میزان عضله، مرطوب، چربی زیر جلدی، توده استخوانی، چربی احشایی، اندازه بدن، سطح چاقی، میزان پروتئین، سن جسمانی، توده بدون چربی، منحنی هدف، گزارش سلامت، یادآوری وزن، وزن استاندارد.

ترازو وزن کشی هوشمند Haylou یک مقیاس شخصی هوشمند است که 18 نقطه داده مختلف را اندازه گیری می کند و دارای سیستم اندازه گیری با دقت بالا و قابلیت های منحصر به فرد اتصال سلامت است. ابعاد این ترازو 324.5 در 290 در 34.5 میلی متر، وزن خالص 1.13 کیلوگرم و محدوده وزنی 5 تا 150 کیلوگرم با دقت 50 گرم است. ترازو را می توان از طریق بلوتوث به تلفن هوشمند برای نظارت و ردیابی داده های سلامت متصل کرد. قیمت این ترازو در یران حدود 900000 تومان است.


معیارهای انتخاب یک ترازو وزن کشی خوب چیست؟

هنگام انتخاب یک ترازوی هوشمند توسط شیائومی، چندین فاکتور مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. در اینجا خلاصه ای از آنچه باید به دنبال آن باشید آمده است:

 • حداکثر ظرفیت وزن: ترازویی را انتخاب کنید که بتواند وزن بیشتری را تحمل کند تا طول عمر را تضمین کند. کارشناسان حداکثر بار 100 کیلوگرم را توصیه می کنند.
 • تجزیه و تحلیل توده عضلانی و چربی: به دنبال مدل هایی باشید که آنالایزرهای داخلی را با استفاده از تجزیه و تحلیل زیست امپدانس ارائه می دهند. این ویژگی به محاسبه دقیق درصد عضلات و چربی کمک می کند و به مدیریت وزن کمک می کند.
 • خودمختاری: ترازوهای هوشمند می توانند با برق، باتری یا باتری های AA/AAA تغذیه شوند. دستگاه هایی که با باتری های قابل اطمینان تغذیه می شوند به دلیل طول عمر بیشتر توصیه می شوند.
 • توابع اضافی: هر چه ویژگی های بیشتر باشد، مقیاس همه کاره تر است. ترازوهای هوشمند پیشرفته علاوه بر اندازه گیری وزن، می توانند شاخص توده بدنی (BMI)، تعادل آب و غیره را محاسبه کنند.
 • ایمنی: مدل‌هایی با سطح شیاردار و پایه‌های لاستیکی را در نظر بگیرید، زیرا هم اندازه‌گیری دقیق و هم ایمنی افزایش یافته را در حین استفاده ارائه می‌دهند.
 • حافظه داخلی: ترازوهای دارای حافظه داخلی را انتخاب کنید که به چندین کاربر اجازه می دهد از دستگاه استفاده کنند. داده های فردی را می توان در برنامه تلفن همراه برای ردیابی شخصی ذخیره کرد.
author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید