بلاگ, تکنولوژی و لوازم دیجیتال

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور (پسورد منیجر) برای سال 2023

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور رایگان و پولی

برنامه های مدیریت رمز عبور صندوق‌های امانات مجازی هستند که اعتبار آنلاین شما را در بخشی از صندوق ذخیره می‌کنند که فقط با کلید امنیتی یا رمز عبور اصلی در دسترس شماست. این برنامه ها ویژگی های تکمیل خودکار را ارائه می دهند که ورود به هر سایتی را بدون نیاز به به خاطر سپردن رمز عبور شما راحت می کند و اطلاعات کارت اعتباری شما را برای خریدهای فوری نزدیک نگه می دارند. مدیریت رمز عبور یک راه عالی برای ذخیره ایمن تمام اعتبارنامه هایی است که به طور منظم نیاز دارید.

برنامه های پسورد میجر به شما امکان می دهند رمزهای عبور منحصر به فرد، طولانی و غیرقابل حدس زدن داشته باشید که برای ایمن ماندن آنلاین ضروری است. با بسیاری از حساب‌ها و سایت‌های آنلاین، غیرممکن است که همه گذرواژه‌های خود را بدون جایی برای ذخیره امن آنها به خاطر بسپارید. برنامه های مدیریت رمز عبور به راحتی در دسترس هستند و مزایای پر کردن آن رمزهای عبور طولانی را برای شما ارائه می دهند.


معرفی بهترین برنامه های مدیریت پاسورد سال 2023

در ادامه با ما همراه باشید:


1. برنامه مدیریت رمز عبور 1password (بهترین پولی)

1Password یک مدیریت رمز عبور بسیار امن است که بسیاری از کارشناسان امنیتی به اطلاعات خصوصی خود اعتماد دارند. از رمزگذاری استاندارد صنعتی، یک “کلید مخفی” که فقط شما می دانید و یک خط مشی دانش صفر استفاده می کند که به این معنی است که هیچ داده ای را نگه نمی دارد. این سرویس همچنین ممیزی های مکرر و برنامه پاداش باگ را ارائه می دهد. 1Password یک رابط کاربری بصری دارد و به شما امکان می دهد رمزهای عبور را از مدیران دیگر وارد کنید. این به وضوح قدرت هر رمز عبور را ارزیابی می کند و گزینه “باز کردن و پر کردن” را در خزانه دارد. این برنامه اجازه می دهد تا 5 نفر مشتریک شوید.

1password بهترین برنامه پولی مدیریت رمز عبور


2. مدیریت رمز عبور Bitwarden (بهترین رایگان)

Bitwarden یک طرح رایگان ارائه می دهد که شامل گذرواژه های نامحدود در تعداد نامحدودی از دستگاه ها می شود و آن را از رقبای خود متمایز می کند. در حالی که محدودیت‌هایی وجود دارد، مانند اینکه فقط می‌توانید موارد خزانه را با یک کاربر دیگر به اشتراک بگذارید، کد منبع باز Bitwarden امکان ممیزی امنیتی و گزارش‌های نقض داده را برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شما فراهم می‌کند.

این برنامه در چندین پلتفرم موجود است و گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهد. در حالی که نسخه پولی ویژگی های اضافی را ارائه می دهد، نسخه رایگان اصول اولیه را برای مدیریت آسان رمز عبور فراهم می کند.

Bitwarden بهترین برنامه پسورد منیجر رایگان


3. پسورد منیجر Nordpass (بهترین بین پلتفرم ها)

NordPass در ارائه دسترسی بین پلتفرمی یکپارچه برای خزانه رمز عبور شما عالی است و آن را در بین بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور متمایز می کند. در حالی که بسیاری از رقبا پشتیبانی بین پلتفرمی مشابهی را ارائه می دهند، NordPass به دلیل رویکرد کاربر پسند خود متمایز است. این سرویس دسترسی بی دردسر به دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف را تضمین می کند و در عین حال از داده های شما محافظت می کند.

NordPass با یک گزینه رایگان برای رمزهای عبور نامحدود و همگام‌سازی دستگاه، یک طرح حق بیمه ماهانه 2 دلاری برای ویژگی‌های پیشرفته، و اشتراک خانوادگی تنها با 4 دلار در ماه، مقرون به صرفه بودن را بدون به خطر انداختن امنیت ارائه می‌دهد. انتقال دستگاه خود را با NordPass ساده کنید، و آن را به یک انتخاب عالی برای تعویض مکرر دستگاه تبدیل کنید.

Nordpass بهترین برنامه ذخیره سازی رمز عبور بین پلتفرمی


4. برنامه مدیریت رمز عبور Dashlane (بهترین دسترسی اشتراکی)

Dashlane با ویژگی “اشتراک گذاری امن” خود را متمایز می کند، حتی در سطح رایگان که در بین رقبا نادر است. با چهار گزینه اشتراک، Dashlane نیازهای مختلف را برآورده می کند. طرح رایگان رمزهای عبور نامحدود را در یک دستگاه ارائه می دهد.

برای 3 دلار در ماه، کاربران پیشرفته دستگاه های نامحدود و نظارت بر دارک وب را به دست می آورند. کاربران ممتاز، با 5 دلار در ماه، از دسترسی VPN لذت می برند، در حالی که طرح خانواده، با قیمت 7.49 دلار در ماه، حداکثر 10 عضو را در خود جای می دهد. قابل توجه است که Dashlane به اشتراک گذاری رمز عبور را در اولویت قرار می دهد که در برگه افزونه مرورگر اختصاصی آن مشهود است. با این حال، پشتیبانی از لینوکس همچنان یک حذف قابل توجه است.

Dashlane بهترین برنامه ذخیره پاسورد برای سرویس اشتراک گذاری


پسورد منیجر چگونه عمل می کند؟

مدیریت گذرواژه مانند صندوق‌های امانات مجازی عمل می‌کند و اعتبار آنلاین شما را در یک بخش امن ذخیره می‌کند که فقط با رمز اصلی یا کلید امنیتی قابل دسترسی است. پسورد منیجر ویژگی‌های تکمیل خودکار را برای ورود آسان ارائه می دهد و اطلاعات کارت اعتباری شما را برای خریدهای فوری نزدیک نگه می دارد.

مدیریت رمز عبور برای ایمن ماندن در فضای آنلاین ضروری است، زیرا حفظ رمزهای عبور منحصر به فرد، طولانی و غیرقابل حدس زدن را امکان پذیر می کند. به خاطر سپردن تمام اعتبارنامه های آنلاین خود بدون راه حل ذخیره سازی ایمن غیرممکن است. مدیریت رمز عبور ویژگی‌های دسترسی آسان و تکمیل خودکار را ارائه می‌دهد که استفاده از رمزهای عبور طولانی و پیچیده را راحت می‌کند.


آیا پسورد منیجرها امن می باشند؟

علیرغم نگرانی در مورد ذخیره تمام اطلاعات حساس شما در یک مکان، مدیران گذرواژه عموماً امن و مطمئن هستند. اکثر ارائه دهندگان از یک “گذرواژه اصلی” طولانی و پیچیده و یک کلید امنیتی برای محافظت از داده های شما استفاده می کنند.

چندین لایه امنیتی، نفوذ به صندوق شما را برای مهاجمان دشوار می کند، حتی اگر ارائه دهنده با نقض مواجه شود. شرکت‌ها باید از اصول اولیه امنیتی مانند خط‌مشی «دانش صفر»، گزارش‌های بهداشتی منظم، و رمزگذاری تحت استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) پیروی کنند. AES 256 بیتی قوی ترین است، اما AES 128 بیتی یا 192 بیتی هنوز خوب است.


پسورد منیجر برای چه کسانی مفید است؟

مدیریت گذرواژه برای همه مفید هست، نه فقط بری افراد یا کسب‌وکارهایی که از فناوری آگاه هستند. با اطلاعات حساس بسیار زیادی که به صورت آنلاین پشت گذرواژه‌ها ذخیره می‌شوند، از حساب‌های بانکی گرفته تا رمز عبور اپلیکیشن های دیگر، مدیریت رمز عبور یک مزیت جهانی ارائه می‌کند.

این برنامه ها همچنین به اشتراک گذاری رمز عبور ایمن را ارائه می دهند که به خانواده ها، دوستان یا هم اتاقی ها اجازه می دهد به طور ایمن به حساب های مشترک دسترسی داشته باشند. با استفاده از یک مدیر رمز عبور، می توانید به خانواده خود کمک کنید عادت ارسال پیامک رمزهای عبور را ترک کنند که ایمن نیست. علاوه بر پخش جریانی، از مدیریت رمز عبور می‌توان برای صورت‌حساب‌های مشترک، ذخیره‌سازی فایل و سایر سایت‌هایی که نیاز به دسترسی مشترک دارند، استفاده کرد.


آیا مدیریت رمز عبور ارزش استفاده و هزینه دارد؟

استفاده از مدیریت رمز عبور ارزشش را دارد، زیرا نیاز به حفظ چندین رمز عبور را از بین می برد و در زمان صرفه جویی می کند. اکثر تلفن ها و مرورگرهای وب دارای مدیریت رمزهای داخلی هستند، اما آنها مختص دستگاه هستند.

این بدان معناست که اگر از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌کنید یا می‌خواهید رمزهای عبور را به‌طور امن با دیگران به اشتراک بگذارید، مدیریت رمز عبور شخص ثالث گزینه بهتری است. به گفته لوجو بائر، استاد دانشگاه کارنگی ملون، اگر نمی خواهید برای همیشه به یک برند وابسته باشید، یک مدیر رمز عبور شخص ثالث ارزشش را دارد.


معرفی چند پسورد منیجر قابل اطمینان

1Password

LastPass

Bitwarden

Dashlane

Keeper

NordPass

Enpass

Norton password manager

LogMeOnce


اگر رمز عبور اصلی خود را فراموش کنم چه می شود؟

فراموش کردن رمز عبور اصلی لزوماً شما را برای همیشه قفل نمی کند، اما روند بازیابی از ارائه دهنده ای به ارائه دهنده دیگر متفاوت است. برخی از سرویس ها هنگام ثبت نام به شما یک “کلید امنیتی” می دهند تا هنگام ورود به دستگاه های جدید وارد شوید.

همچنین می‌توان از آن برای بازیابی ایمن حسابتان استفاده کرد زیرا یک رشته تصادفی از کلیدها است که به صورت محلی ذخیره می‌شوند و فقط شما به آن دسترسی دارید. با این حال، سایر خدمات راهی برای بازیابی صندوق شما ندارند. بنابراین ایجاد رمز عبور اصلی که فراموش نکنید بسیار مهم است.

author-avatar

درباره مهدی نجاری

من مهدی نجاری هستم متولد سال 1369. با تاسیس سایت فروشگاهی می مالز در سال 1389 شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت، بهینه سازی و سئو سایت و نوشتن محتوا کردم. رشته دانشگاهی من مترجمی زبان انگلیسی بود و به من در رسیدن به اهداف یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک کرد. اکنون پروژه های مختلف سئو سایت و نویسندگی را به اتمام رسانده ام و یا در حال انجام هستند. در ضمن وب سایت شخصی خودم رو می تونید در پایین مشاهده کنید. https://kabodseo.ir/

دیدگاهتان را بنویسید